Jaki materiał wybrać do ocieplenia poddasza?

Jaki materiał wybrać do ocieplenia poddasza?

Budując dom często zastanawiamy się czy ma mieć poddasze użytkowe czy też nie. Z jednej strony mogłoby być ono bardzo pożyteczne, ponieważ moglibyśmy trzymać na nim wszystkie rzeczy, których aktualnie nie potrzebujemy jak na przykład dekoracje świąteczne. Jeśli jednak zdecydujemy się na poddasze użytkowe należy zastanowić się jakie materiały wybierzemy do jego izolacji.

Wybieramy materiały do ocieplania poddasza

ocieplanie poddaszy pianką - cena usługiOcieplając dom bardzo często decydujemy się na styropian, który jak dotąd jest jednym z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych. Czy jednak sprawdzi się on w przypadku poddasza? Czy może powinniśmy wziąć pod uwagę wełnę mineralną, która ma lepsze parametry niż wspomniany już wcześniej styropian. A może powinniśmy wybrać zupełnie coś innego, czyli izolację natryskową. Co to jest i jak ją wykonać? Otóż izolacje natryskowe to nowa metoda ocieplania poddaszy, która w odróżnieniu od pozostałych zajmuje zaledwie kilka godzin co znacznie przyspiesza prace termoizolacyjne. Musimy jednak pamiętać o tym, że tego rodzaju izolację powinni wykonywać doświadczeni fachowcy wyposażeni w odpowiedni sprzęt. Inaczej wykonanie takiej izolacji jest niemożliwe. Piana poliuretanowa, która wykorzystywana jest w tego rodzaju izolacjach ma znacznie lepsze parametry od wełny mineralnej. Jest to materiał bezpieczny zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt. Ponadto po nałożeniu zwiększa swoją objętość przez co dotrze do każdej, nawet najmniejszej szczeliny zapewniając 100% izolację całej powierzchni. Ocieplanie poddaszy pianką – cena usługi to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim postępie prac. Kolejną zaletą piany poliuretanowej jest to, że nie lubią jej gryzonie a także owady. Jest również odporna na działanie pleśni i grzybów. Piana poliuretanowa to materiał, który można stosować w zakresie temperatur od -65 stopni Celsjusza do nawet 100-130 stopni co w przypadku klimatu w jakim znajduje się nasz kraj to idealne rozwiązanie. Dodatkowo piana się nie „starzeje”, a to oznacza, że nie traci swoich właściwości przez wiele lat. To jedna z właściwości, która przemawia za tego typu izolacją.

Należy wiedzieć o tym, że jeśli odpowiednio nie zaizolujemy swojego poddasza to większość ciepłego powietrza będzie przez nie uciekać a jak wiadomo dla nas jest to niekorzystne, ponieważ to my płacimy za opał, dzięki któremu mamy w domu ciepło. Kiedy jednak ono ucieka my ponosimy większe koszty za ogrzewanie. Dzięki piance będziemy mogli w przyszłości zaoszczędzić, ponieważ ciepło pozostanie w naszym budynku.