Jaką karmę kupować psu?

Jaką karmę kupować psu?

Zanim zdecydowałam się na wzięcie psa do swojego domu starałam się jak najwięcej poczytać o rasie. Od małego dziecka marzył mi się owczarek niemiecki, jednakże dopiero kiedy zamieszkałam w swoim domu razem z mężem mogliśmy sobie pozwolić na tak dużego psa. Przy okazji czytania o rasie dowiedziałam się również bardzo dużo odnośnie prawidłowego sposobu ich żywienia, co pozwoliło mi na zakup odpowiedniej karmy.

Najlepsza karma dla psa

zbilansowane karmy dla psów CanaganZ tego co zauważyłam podczas czytania na temat odpowiedniego żywienia psa, większość osób wychodzi z założenia, że naszych czworonożnych przyjaciół wystarczy karmić pierwszą, lepszą karmą z supermarketu, albo najlepiej najtańszą, bo w końcu po co przepłacać, prawda? Ja również należałam do tego grona osób dopóki nie zaczęłam się więcej dowiadywać, a im więcej wiedzy na ten temat przyswajałam tym bardziej byłam świadoma tego, jak bardzo się myliłam i jaką szkodę mogłam wyrządzić psu. Otóż karmy z którymi mamy do czynienia w sklepach i mowa tu nie tylko o tych najtańszych, ale również tych znanych “markowych” w ogromnej ilości w swoim składzie zawierają nie produkty mięsne, ale warzywne. Kolorowe etykiety informują nas, że warzywa zawarte w karmach to prawdziwe źródło witamin. Rzeczywiście, co do tego nie ma wątpliwości, ale niestety ich proporcje względem mięsa są znacząco zbyt duże. Otóż w poprawnym żywieniu psa wszystko powinno być na odwrót i to mięso powinno stanowić większą część, natomiast opcjonalne warzywa powinny grać rolę uzupełniającą. Na szczęście w internecie można znaleźć odpowiednio zbilansowane karmy dla psów Canagan posiadające skład odpowiedni naturalnym sposobom żywienia psów. Co to oznacza? Psy z natury są zwierzętami mięsożernymi, a zatem logicznym jest, że mięso jest podstawą ich żywienia. Polując na zwierzęta roślinożerne przyswajały warzywa oraz roślinność z żołądków takich zwierząt tym samym uzupełniając niedobory witamin i odżywając się instynktownie w sposób dla nich najlepszy. Pomimo tego, że psy już od dawien dawna są udomowione, tak ich natura pozostaje niezmienna, a zatem właśnie takie żywienie powinniśmy im zapewnić. Opierające się przede wszystkim na składnikach odzwierzęcych.

Obecnie wśród miłośników psów od kilku lat panuje moda na karmienie barfem, czyli na podawaniu zwierzętom surowego mięsa. Jest to jak najbardziej zdrowe i rozsądne zachowanie niemniej jak wiadomo w praktyce nie każdy z nas ma dostęp do naprawdę zdrowego mięsa, do ubojni czy miejscowych masarni. Dlatego jeśli nie możemy sobie pozwolić na barf lub też nie mamy czasu go przygotowywać, wówczas takie zbilansowane karmy mogą nam spokojnie posłużyć za alternatywę.