Jaką deskę snowboardową wybrać?

Jaką deskę snowboardową wybrać?

Chcesz spróbować swoich sił na desce snowboardowej, ale nie wiesz, na jaką się zdecydować. Nie podejmuj decyzji zbyt szybko. Jest wiele rodzajów sprzętu i jeśli chcesz nauczyć się jeździć, lepiej nie kupuj deski przeznaczonej dla bardziej zaawansowanych osób. Możesz mieć problem z wieloma elementami jazdy, a trudny w opanowaniu sprzęt łatwo zniechęci do kolejnych prób. Przed podjęciem decyzji o wyborze deski warto więc dokładnie sprawdzić, jaka będzie najbardziej odpowiednia. Na szczęście dostępność sprzętu jest na tyle duża, że spokojnie coś znajdziesz.

Poszalej na stoku na desce snowboardowej

deski snowboardowe sklepZacznijmy od tego, że do nauki jazdy, niezależnie czy uczniem jest dziecko, czy osoba dorosła, najlepsze będą miękkie deski. Łatwiej się na nich jeździ, a to oznacza, że zaliczysz mniej upadków i więcej się nauczysz. Poza tym mniej się zmęczysz, a podczas szkolenia techniki to dosyć ważny aspekt. Rodzaje desek zależą od tego, co ich użytkownik lubi robić najbardziej – czy zjeżdżać, czy skakać, czy pokonywać slalom. Najbardziej uniwersalnym, a tym samym najlepszym sprzętem dla początkujących będzie deska all mountain. Jeśli chodzi o deski snowboardowe sklep, w którym będziecie chcieli je kupić, z pewnością zapewni szeroki wybór kolorów, motywów i tym podobnych. Oczywiście, nie to jest najważniejsze, ale skoro można charakter sprzętu dostosować do siebie, to dlaczego nie. Wracając do rodzaju sprzętu, podczas zakupu warto zapytać sprzedawcę o to, do jakiej jazdy jest przeznaczona konkretna deska albo o pokazanie tych, które będą najkorzystniejsze dla początkujących. Deska all mountain pozwala na jazdę w różnych warunkach, dlatego będzie najsensowniejszym wyborem na początek. Potem możecie ją zmienić na taką do jazdy freestylowej, do szybkiej jazdy czy do śmigania po świeżym śniegu. Oczywiście należy też zwrócić uwagę na parametry, czyli długość, szerokość deski oraz wagę użytkownika. Krótkie deski będą lepsze dla zaczynających swoją przygodę z tym sportem. Szerokość zależy od rozmiaru buta. Pojawiają się także deski przeznaczone osobno dla pań i panów.

Nie wszystko o snowboardzie musisz wiedzieć od razu. Nawet jeśli masz blade pojęcie o jeździe, ale chcesz spróbować, to warto, stoki czekają także na zupełnych amatorów. Informacje na temat desek znajdziesz w internecie, sklepy stacjonarne i online także oferują porady dotyczące wyboru sprzętu, nie tylko deski, ale także innych rzeczy. Warto więc dopytać, by uniknąć problemów i zbyt dużej liczby upadków na stoku. Po kilku przejazdach na pewno będziesz się czuł pewniej.