Jak zadbać o komfort psa?

Jak zadbać o komfort psa?

Chcemy, aby nasze psiaki czuły się dobrze, miały energię do zabawy i były szczęśliwe. W tym celu należy zadbać o odpowiednią dietę, a także regularnie jeździć na przeglądy, które potwierdzą, że nasz pies jest zdrowy i niczego mu nie brakuje. W życiu psów ważna jest także odpowiednia dawka ruchu na świeżym powietrzu, która pozwoli utrzymać mięśnie w dobrej kondycji i da zwierzakowi możliwość rozładowania napięcia oraz poznawania nowych rzeczy. Po szaleństwach na dworze nasz pupil będzie chciał odpocząć i naszym zadaniem jest zapewnić mu do tego miejsce.

Legowiska dla psów

legowiska dla dużych psówKażdy z nas potrzebuje w domu swojego miejsca, dotyczy to także zwierząt. Psy, w przeciwieństwie do kotów, nie mieszczą się do wiklinowych koszyków, domków czy budek. Odpowiednim miejscem do spania i odpoczynku dla psiaka jest legowisko. Jakie cechy powinien posiadać taki produkt? Przede wszystkim ważne jest wypełnienie, bowiem to ono ma wpływ na to, jak będzie się spało naszemu pupilowi. Obecnie większość producentów stawia na kulki silikonowe produkowane z wysokiej jakości włókna albo sprężystą piankę. Takie rozwiązania zapewniają odpowiedni komfort i wytrzymałość, bo nie prowadzą do odkształceń pod wpływem ciężaru. A to właśnie ciężar i rozmiar ma największe znaczenie, kiedy wybieramy legowiska dla dużych psów. Sprawdzony model dla większych ras to materac. Z reguły ma on taki kształt, jak materace łóżkowe, jest tylko odpowiednio mniejszy i wykonany z innych materiałów. Niektórzy preferują miękkie i puchate pokrycia, jednak nierzadko później okazuje się, że nie da się ich doczyścić lub łatwo się niszczą. Psiaki przecież mają naturalną potrzebę gryzienia i nie będą szczędzić zakupionego legowiska. Dlatego warto postawić na taką powłokę, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i którą można zdjąć z materaca i uprać w pralce. Nie oznacza to, że nasz wybór musi być nieciekawy. Producenci takich legowisk często mają w ofercie materace z kolorowymi nadrukami, a nawet pozwalają samemu stworzyć swój wzór. W ten sposób możemy dopasować legowisko do naszego wnętrza i zafundować sobie produkt jedyny w swoim rodzaju.

Legowisko to nie fanaberia, tylko podstawowe wyposażenie potrzebne w każdym domu, w którym mieszka pies. Zapewnia mu ono odpowiedni komfort snu i staje się bezpiecznym miejscem, w którym zawsze można się schronić. Jeśli chcemy kupić coś dla dużego psa, warto postawić przede wszystkim na trwały model, odpowiednio dostosowany rozmiarem do gabarytów naszego pupila. Możemy zaszaleć, jeśli chodzi o kolory i wzory pokrowca, ale przy tym musimy pamiętać, aby wypełnienie było dobrej jakości.