Jak wygładzić skórę?

Jak wygładzić skórę?

Z wiekiem kondycja skóry pogarsza się, ponieważ zanikają włókna kolagenowe, które nadawały jej elastyczność. Przez to na twarzy pojawiają się zmarszczki i nieestetyczne bruzdy oraz zapadnięcia. Domowe sposoby na poprawienie jędrności mogą nie wystarczać, dlatego warto udać się po pomoc do specjalistów, którzy dopasują zabiegi do stanu naszej cery, a także doradzą w zakresie codziennej pielęgnacji.

Lifting bez chirurgii

lifting twarzy bielskoRadykalne rozwiązania chirurgiczne to opcja mniej dostępna, a przede wszystkim inwazyjna, która może mieć realny wpływ na zdrowie poddającego się operacji. Face lifting chirurgiczny, czyli rhytidektomia polega na naciągnięciu skóry poprzez usunięcie jej nadmiaru. Podniesienie jej w kierunku górno-tylnym ma za zadanie zlikwidować zmarszczki i typowe objawy starzenia się. Należy jednak pamiętać, że każdy zabieg chirurgiczny niesie ze sobą ryzyko wystąpienia powikłań. Poza tym po zabiegu zostaną nam blizny schowane za uszami i pod włosami. Takie rozwiązanie wymaga także dłuższej rekonwalescencji, aby rany miały czas się zagoić. Obecnie stosuje się inne metody na wymodelowanie rysów i wygładzenie zmarszczek, takie jak bezinwazyjny lifting twarzy Bielsko-Biała to jedno z miast, w których możemy zapisać się na taki zabieg. Dobrym przykładem jest frakcyjna mezoterapia Nanocrystal Pen, którą wykonuje się przy użyciu specjalnych dysków nanoigłowych oraz nanosylikonowej matrycy. Ta nowatorska technologia frakcjonowania skóry bez przerywania ciągłości naskórka jest całkowicie bezbolesna i nie powoduje krwawienia. Specjalne tępe końcówki stymulują skórę, poprawiają ukrwienie i zapewniają intensywne wtłaczanie składników aktywnych. Specjalne chipy komputerowe sterują prędkością wibracji oraz intensywnością nacisku i wywołują drgania o wysokiej częstotliwości, które pobudzają komórki do regeneracji. Zabieg stosuje się na szyi, twarzy i dekolcie, na skórze wymagającej działań przeciwzmarszczowych i wymagającej liftingu. Mezoterapia działa mikrozłuszczająco, zwiększa elastyczność skóry i ją wygładza, poprawia mikrokrążenie, a także stymuluje tkanki do odnowy.

Współczesne rozwiązania kosmetyczne pozwalają nam poprawić kontur twarzy i ujędrnić skórę bez skalpela. Specjalne zabiegi w gabinecie pielęgnacji pomogą uzyskać efekt zbliżony do liftingu bez interwencji chirurgicznej, w dodatku zupełnie bezboleśnie. Przykładem takiego rozwiązania jest frakcyjna mezoterapia, która intensywnie stymuluje skórę do regeneracji precyzyjnymi wibracjami, przez co pozwala pozbyć się zmarszczek.