Jak wybrać prawidłowy napęd do bramy?

Jak wybrać prawidłowy napęd do bramy?

Ogrodzenie całej działki nie jest trudne. Jeśli znajduje się ona na równym terenie, można bez problemu zrobić to samodzielnie. Najważniejszym elementem tej konstrukcji jest z pewnością brama. W tym wypadku właściciel posesji ma wiele modeli do wyboru. Wystarczy tylko znaleźć ten idealny, który nie tylko będzie łatwo zainstalować, ale również taki, który będzie pasował kolorem i nada odpowiedni klimat całej działce.

Solidny automat do bramy

automat do bramy skrzydłowejW dzisiejszych czasach w sklepach branżowych można znaleźć różne rodzaje bram. Wyróżnia się konstrukcje przesuwne, jednoskrzydłowe, a także dwuskrzydłowe. Dobiera się je głównie ze względu na wielkość działki. Jeśli nie ma ona dużych rozmiarów i chce się swobodnie wjeżdżać na nią samochodem, warto zainwestować w bramę przesuwną. Zajmuje ona mało miejsca i nie jest trudna w montażu. Z kolei konstrukcje jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe sprawdzą się niemal na każdej posesji. Wystarczy tylko dobrać ich rozmiar i kształt. Bardzo popularnym dodatkiem jest również automat do bramy skrzydłowej. Oczywiście bez problemów zamontuje się go również w innych rodzajach. Jednak decydując się na niego należy sprawdzić każdy parametr ogrodzenia. Ważne jest również miejsce jego montażu. Zazwyczaj umieszcza się go na dole całej konstrukcji. W przypadku bram dwuskrzydłowych montuje się siłowniki w połowie wysokości skrzydła. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wszystko umieścić w ziemi. Trzeba przy tym jednak pamiętać, by zapewnić odpowiedni odpływ wody. Przy wyborze odpowiedniego automatu należy przede wszystkim sprawdzić wagę pojedynczego skrzydła. Najlepiej jest dowiedzieć się tego u producenta już przy samym kupnie bramy. Jeśli jest ona zrobiona z drewna, należy doliczyć dodatkowo kilka kilogramów, ponieważ jest to materiał, który bardzo łatwo nasiąka i konstrukcja automatycznie staje się cięższa. Nie można również zapominać o tym, by zmierzyć długość skrzydła. W ten sposób będzie można dobrać wspomniane już siłowniki. Ważnym elementem jest również moc danego automatu. W związku z tym trzeba określić jak często będzie on używany. Dzięki temu wszystko zostanie dobrze dobrane i sprzęt będzie działał przez wiele lat.

Wybór odpowiedniego automatu do bramy nie jest trudny. Wystarczy tylko sprawdzić wszystkie parametry konstrukcji i w ten sposób znaleźć odpowiedni model. Oczywiście cały montaż można przeprowadzić samodzielnie. Jeśli jednak nie jest się wszystkiego pewnym, warto zapytać o radę osoby doświadczonej, która z pewnością dobrze doradzi i pomoże przy instalacji.