Jak ułatwić sobie konturowanie twarzy?

Jak ułatwić sobie konturowanie twarzy?

Większość kobiet w makijażu ma problem z daną rzeczą. Niektóre z nas wciąż walczą o idealny kształt brwi, kiedy indzie jest to kwestia blendowania cieni, a w moim przypadku jeszcze do niedawna zupełnie nie radziłam sobie z czymś tak na pozór prostym, jak konturowanie. Dopiero niedawno odkryłam sposób na to, jak dobrze wykonturować twarz.

Piękna paletka do konturowania

małe palety do modelowania twarzyOd wielu lat maluje się hobbistycznie testując różnorodne makeupy zarówno na sobie, jak i na przyjaciółkach. Nigdy nie sprawiało mi trudności to, z czym problem ma tak wiele kobiet, ale za to odkąd tylko w modzie pojawiło się konturowanie twarzy zupełnie sobie z nim nie radziłam. Podczas modelowania zawsze nabierałam za dużo produktu, tworzyły mi się plamy, a ja pędzlem zdzierałam warstwę podkładu uwidaczniając przy okazji swoje pękające naczynka. Mało tego nie potrafiłam dobrać odpowiednio kosmetyków. Jeżeli jakiś rozświetlacz mi pasował do urody, to znowu nie wyglądał ładnie w zestawieniu z moim bronzerem z którym też miałam przejścia ponieważ zawsze wychodziły mi na twarzy rude tony. Mój problem rozwiązał się, kiedy na jednej ze stron internetowych znalazłam małe palety do modelowania twarzy na które zwróciłam uwagę ze względu na niewielką cenę. Były one bardzo dokładnie opisane włącznie z informacją do jakiego typu urody polecana jest dana paleta. Mam bardzo bladą cerę dlatego wybrałam opcję dla blondynek o właśnie jasnej cerze i nie zawiodłam się. Były to pierwsze kosmetyki tego typu, które mi idealnie pasowały. Bronzer był dosyć jasny dzięki czemu mogłam budować konturowanie bez robienia okropnych plam, a w dodatku posiadał zimny odcień co nie powodowało u mnie na twarzy rudawych tonów. Kolejną zaletą produktu okazała się konsystencja, która nie była tak sucha jak w przypadku moich wcześniejszych kosmetyków, a dzięki temu kosmetyki ładnie się rozprowadzały, idealnie wtapiały w podkład nie ścierając go i nie powodując plam. Róż oraz rozświetlacz zawarte w paletce także okazały się być perfekcyjnie dobrane do mojej jasnej karnacji.

Zakup paletki okazał się być dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Dobrze dobrane odcienie kosmetyków doskonale się uzupełniały, a także ze sobą blendowały. Wreszcie zaczęłam na nowo uczyć się konturowania twarzy odkrywając, że przy dobrej jakości kosmetykach rzeczywiście jest to niezwykle banalny proces, który zajmuje dosłownie kilka chwil. Paletki do konturowania mogą stanowić zatem ogromne ułatwienie osobom, które mają podobny problem do mojego lub po prostu tym kobietom, które stawiają pierwsze kroki w makijażu.