Jak rekrutować pracowników ze wschodu?

Jak rekrutować pracowników ze wschodu?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad zatrudnieniem pracowników, którzy pochodzą ze wschodu. To nie jest złe rozwiązanie, ponieważ właśnie w ten sposób można znaleźć dobry personel, który przez długi czas będzie pracował w naszym zakładzie. Rekrutacja takich ludzi nie jest trudna. Można to robić poprzez pracowników. Dzięki temu w przypadku rezygnacji jednej osoby, od razu do pracy rekrutowana jest druga osoba. To chyba najlepsze z możliwych rozwiązań, jeśli chcemy mieć ciągłość pracy w naszym przedsiębiorstwie.

Pracownik zrekrutowany ze wschodu

rekrutacja pracowników ze wschoduNa wschodzie Europy, a także w Azji jest wiele osób, które chciałyby rozpocząć pracę w naszym kraju. Pracodawcy zastanawiają się, jak wygląda rekrutacja pracowników ze wschodu. Nie ma w ty nic prostszego. Tak naprawdę wystarczy, że zgłosisz się do odpowiedniego biura pracy. W takim miejscu znajdziesz wielu pracowników, którzy poszukują pracy. Biura od rekrutacji zajmują się nie tylko osobami, które już przyjechały do naszego kraju. Prowadzone są także rozmowy z ludźmi, którzy mieszkają w swoich krajach. Jeśli taki człowiek się zdecyduje, wystarczy zorganizować transport oraz umówić się na konkretny termin. To również jest bardzo dobre. A skąd głównie pochodzą tacy pracownicy? Najczęściej są to Ukraińcy oraz Białorusini. Nikogo to nie dziwi, ponieważ mają oni do nas najbliżej. Zdarza się także, że w Polsce mieszkają i pracują Rosjanie, głównie Ci, którzy mieszkają blisko granicy z Polską. Jednak to nie wszystko. Można zatrudnić kogoś, kto pochodzi z Kirgistanu lub Kazachstanu. Są to kraje, w których ludzie bardzo poważnie myślą o stałym zatrudnieniu w naszym państwie. Dodatkowo można rekrutować pracowników z bardziej oddalonych krajów, takich jak Nepal. Coraz więcej ofert od osób z Nepalu dochodzi do agencji pracy, a co za tym idzie do pracodawców. Spotkanie obcokrajowca na ulicy lub w pracy nie jest już niczym dziwnym. Polska to kraj, w którym z każdym rokiem mieszka ich coraz więcej. Tak pokazują statystyki Głównego Urzędu Statystycznego.

Rekrutacja pracowników nie jest problematyczna. Tak naprawdę jest to kwestia podpisania kilku umów, dzięki którym można rozpocząć już legalna współpracę. Osoby ze wschodu nie są zainteresowane umową o pracę, lecz o zlecenie. To także duży plus w oczach pracodawców. Są to przecież ludzie, którzy najczęściej po jakimś czasie wracają do swojego kraju. Nie ma powodu do tego, by podpisywać umowę o pracę. Pracownicy ze wchodu są bardzo sumienni w pracy i nie zdarza im się spóźnianie.