Jak przystąpić do krycia dachu?

Jak przystąpić do krycia dachu?

Okapnik to ważna i czasami pomijana część prac dekarskich lub remontowych. Mimo że producenci zalecają to, a niektórzy wymagają tego w celu uzyskania ważnej gwarancji, niektórzy wykonawcy nie uwzględniają krawędzi okapnika w swoich szacunkach. Okapnik to metalowe paski nakładane wzdłuż linii rynnowych i okapów.

Istnieją różne metody krycia dachów 

fachowe krycie dachów piasecznoZapobiega przedostawaniu się wody pod gonty i uszkodzeniu sklejki pokładowej oraz chroni powięź. Prawidłowo zastosowany okapnik wydłuży żywotność dachu i dodatkowo zabezpieczy dom przed zalaniem. Uwzględnienie krawędzi okapnika w projekcie wymiany dachu nie jest drogie, a korzyści znacznie przewyższają koszty. Jeśli chodzi o fachowe krycie dachów piaseczno jest miejsce, gdzie nie będziemy mieć problemów ze znalezieniem odpowiednich profesjonalistów w tej dziedzinie.  Celem dachu jest ochrona domu przed żywiołami; wiatr, deszcz, lód itp. W większości klimatów lód i/lub woda są problemem, którego nie można ignorować. Ochrona przed lodem i wodą powinna być omawiana w przypadku prawie każdego projektu pokrycia dachowego w budynkach mieszkalnych i prawdopodobnie pojawi się w Twoim oszacowaniu. Bariery lodowe i wodne umożliwiają prawidłowy przepływ wody, zapobiegając uszkodzeniom powodowanym przez silne wiatry i burze deszczowe oraz gromadzenie się lodu, znanego jako tamy lodowe. Mocno przylega do poszycia dachu ze sklejki, stanowiąc drugą linię obrony podkładu. Bariera jest nakładana na najbardziej wrażliwe części dachu. W zależności od rodzaju dachu mogą to być kosze, okapy i grabie lub cała powierzchnia pokładu. Wykonawcy mogą również sugerować zastosowanie go wokół kominów i innych miejsc, w których mogą wystąpić przecieki.   Dolina to kąt utworzony przez przecięcie dwóch pochyłych połaci dachowych w celu zapewnienia odpływu wody. Ze względu na ilość wody przepływającej przez ten obszar dachu, ważne jest rozważenie sposobu ochrony tego obszaru podczas wymiany dachu z gontów bitumicznych. Istnieją różne metody pokrycia terenu gontem z wymiarowego asfaltowego pokrycia dachowego. Najbardziej popularne pod względem estetycznym są doliny zamknięte. W przypadku zastosowania z zamkniętym koszem, gonty z jednej strony kosza rozciągają się w poprzek kosza, podczas gdy gonty z drugiej strony są przycinane kilka cali od osi kosza. Wszelkie błyski nie są odsłonięte. W przypadku zastosowania pokryć koszowych metodą otwartego cięcia, obróbka blacharska jest widoczna. 

Otwarte doliny mogą być używane do tworzenia ciekawych elementów wizualnych lub ulepszania funkcji w niektórych stylach projektowych. Niektórzy wykonawcy zastosują osłonę przed lodem i wodą pod gonty, inni zdecydują się na montaż metalowych obróbek blacharskich. Co więcej, niektórzy wykonawcy zainstalują oba dla dodatkowej ochrony.