Jak prawidłowo stosować kosmetyki?

Jak prawidłowo stosować kosmetyki?

 

Każda kobieta oraz coraz częściej również i mężczyźni, stosują różnorodne kosmetyki do pielęgnacji zarówno skóry ciała, jak i cery. Wyżej wspomniane pozwalają utrzymać prawidłową higienę, a także odżywiają skórą i zapewniają nawilżenie. Szeroka gama wyżej wspomnianych, świetnie sprawdza się także podczas profilaktyki zmarszczek. Jak się jednak okazuje samo stosowanie kosmetyków nie jest wystarczające, ponieważ należy jeszcze wiedzieć, jak to prawidłowo robić.

Kosmetyki w codziennej pielęgnacji

kosmetyki le cafe de beautePrzede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że aby kosmetyki le cafe de beaute mogły należycie pełnić swoją rolę, powinny być dopasowane do rodzaju skóry osoby je stosującej. W związku z czym, wybierając wyżej wspomniane, należy dokładnie czytać etykiety. Np. nie jest wskazane, aby młoda osoba w wieku 20 lat stosowała kremy dedykowane tej, która ukończyła 50. rok życia. Ważny jest także rodzaj cery. Osoby z suchą skórą powinny stosować kremy intensywnie nawilżające, a te o cerze tłustej specyfiki przeznaczone właśnie dla takiego rodzajowi skóry. Kolejną ważną kwestią w temacie codziennej pielęgnacji skóry, jest kolejność stosowania preparatów. Pamiętać należy o tym, że inne działania wykazują kremy na dzień, a inne na noc. W związku z tym miejmy na względzie, aby stosować je zgodnie z przeznaczeniem. Zadbajmy o preparat służący oczyszczaniu twarzy, a także o tonik, który po wykonaniu czynności z użyciem uprzednio wspomnianego, przywróci skórze odpowiednie pH. Jak się okazuje, już po przemyciu cery jedynie wodą, zaleca się przetarcie jej płatkiem kosmetycznym, nasączonym tonikiem. Po wykonaniu powyższych czynności, należy nanieść kolejny rodzaj kremu. Jeżeli mówimy o osobie młodej, która nie musi jeszcze troszczyć się o profilaktykę zmarszczek, to w tym wypadku będzie to krem nawilżający. Jeżeli jednak mowa o osobie po 25. roku życia, to w tym wypadku warto sięgnąć już po krem przeciw zmarszczkom. Dopiero po jego nałożeniu, można zaaplikować na skórę twarzy krem nawilżający. Wieczorna pielęgnacja skóry również powinna przebiegać w podobny sposób. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie przesadzać z częstotliwością stosowania żeli myjących. Wyżej wspomniane bowiem mogą przesuszyć skórę, dlatego lepiej sięgnąć np. po płyn micelarny.

Podsumowując – aby uzyskać pożądane efekty pielęgnacji skóry, warto stosować się do kilku zasad jeśli chodzi o używanie kosmetyków. Jeżeli pojawiają się trudności z doborem odpowiednich specyfików, zawsze warto skonsultować się z doradcą w drogerii lub zapytać o to kosmetyczkę. Nie w każdym przypadku sprawdzą się te same kosmetyki, w związku z czym warto się upewnić.