Jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Jeśli zawsze chciałeś nauczyć się hiszpańskiego, to jest na to jedna najlepsza metoda – zanurzenie się w języku. Nigdy wkuwanie zasad gramatycznych i ich mechaniczne ćwiczenie, jeden czas po drugim oraz zapamiętywanie słówek bez żadnych skojarzeń i połączenia z rzeczywistością nie będzie tak skuteczne jak prawdziwe otoczenie się językiem. W domu możesz wytworzyć taką atmosferę poprzez oglądanie hiszpańskich filmów, seriali, słuchanie hiszpańskiej muzyki, czytanie książek w tym języku. Można spotykać się z Hiszpanami i rozmawiać z nimi na Skypie. Ale najlepiej połączyć wakacje z nauką!

Wakacje w Hiszpanii połączone z kursem języka

wakacyjne kursy hiszpańskiego w hiszpaniiNajłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem nauki języka są kursy, które naprawdę pozwalają utonąć w języku. Do takich szkoleń należą wakacyjne kursy hiszpańskiego w Hiszpanii. Nie tylko pozwalają miło wypocząć, ale także nauczyć się hiszpańskiego w taki sposób, że to wszystko zostanie w głowie. Wielkim plusem jest to, że nie dość, że są to intensywne kursy, a więc mamy wiele godzin dziennie, to są prowadzone przez Hiszpanów, więc nie można spytać po polsku, co wymaga od nas większego zaangażowania i po prostu wymusza poradzenie sobie z sytuacją. Ponadto możemy potem spędzić czas w hiszpańskim mieście, gdzie dogadamy się tylko w tym języku i spotkamy wielu chętnych do rozmowy ludzi, którzy pomogą nam nauczyć się tego pięknego języka. Kto wie, można nawet spotkać tam miłość swojego życia. Jedno jest pewne – mogą to być niezapomniane wakacje, a wracamy z najlepszą pamiątką, jaką można przywieźć – z niezłą znajomością języka. Oczywiście nie będziemy potem biegłymi tłumaczami, ale to, czego można się nauczyć zanurzeniem w języku i intensywnym kursem jest nie do porównania z tradycyjną metodą nauczania w Polsce, a na pewno w publicznych szkołach. W Polsce za duży nacisk kładzie się na mechaniczne wkuwanie, a nie na rozumienie – język trzeba zrozumieć, bo on żyje. Trzeba nauczyć się myśleć po hiszpańsku, a nie da się tego osiągnąć, jeśli poświęcimy na niego dwie godziny tygodniowo na zajęciach. Nawet dodatkowa nauka słówek czy robienie ćwiczeń w domu nie da tego, co prawdziwe używanie języka.

Zależnie od doświadczeń i zdolności, w ciągu dwóch tygodni wakacji w Hiszpanii połączonych z intensywnym kursem z powodzeniem można nauczyć się więcej niż przez 3 lata liceum. Powiem nawet, że w większości przypadków ludzie, którzy nie zrozumieją języka a tylko wykują go na zaliczenia, po kilku latach od nauki nadal nic nie będą pamiętać. Po kursie, który zostaje w pamięci, bo słowa i zwroty są użyte w praktyce, jeśli nawet tylko sporadycznie będziemy używać języka, na długo pozostanie on w naszych umysłach. A bardzo możliwe, że zawarte w Hiszpanii znajomości będą nam towarzyszyć całe życie.