Jak odzyskać dane z komputera?

Jak odzyskać dane z komputera?

Posiadam bardzo stary laptop, który kupiłam ponad dziesięć lat temu. Dotychczas byłam bardzo zadowolona z jego działania, jednakże w ostatnim czasie zaczął szwankować, aż w końcu przestał działać. Okazało się, że dysk twardy został uszkodzony, a co za tym idzie – miałam poważny problem. Pracuję jako fotograf na weselach i w związku z tym obrabiam zdjęcia na komputerze. Nie zrobiłam kopii zapasowej a przez awarię komputera straciłam wszystkie moje dane. Byłam w ogromnej pułapce i musiałam zrobić wszystko, aby ten problem naprawić.

Firma odzyskująca dane w Katowicach

odzyskiwanie danych w KatowicachPierwsze co zrobiłam, to się popłakałam, ponieważ zdjęcia były ważne zarówno dla mnie, jak i dla moich klientów. Gdybym je utraciła, to mogłabym mieć wyrobioną złą opinię i stracić wiele zleceń. Pomyślałam wówczas – w jaki sposób mam odzyskać dane z komputera? W informatyce zawsze byłam zielona, więc samodzielnie nie chciałam nic grzebać, bo mogłabym popsuć coś jeszcze bardziej. Zadzwoniłam do mojego kuzyna, który od niepamiętnych czasów zajmował się komputerami. Opisałam mu swój problem. Przyjechał niezwłocznie i zaczął sprawdzać mój laptop. Powiedział wówczas, iż dysk jest uszkodzony i jedynym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług dobrej firmy informatycznej, która zajmuje się odzyskiwaniem danych. Odzyskiwanie danych w Katowicach jest to popularna usługa w tym mieście, więc nie braknie firm. Udałam się do pierwszej lepszej z moim niedziałającym laptopem i wybłagałam o jak najszybszą diagnozę i naprawę. Miły informatyk uświadomił mi, iż nie będzie to wcale takie proste, ale spróbuje zrobić wszystko, co w jego mocy. Pozostawiłam więc laptop. Na drugi dzień dostałam telefon z firmy, że dane da się odzyskać, ale muszę poczekać jeszcze kilka dni bo to jest długotrwały proces. Zgodziłam się bez namysłu. W takiej desperacji byłam gotowa poruszyć niebo i ziemię, aby odzyskać te zdjęcia. Nie ważne były wtedy inne rzeczy, tylko zdjęcia moich klientów. Byłam więc bardzo uspokojona, że problem będzie zniwelowany.

Po paru dniach dostałam płytę z odzyskanymi danymi. Wszystko się zgadzało, tylko sam twardy dysk nie był już sprawny. Firma informatyczna zaproponowała mi dwa rozwiązania: albo wymieni mi dysk i będę pracować na starym laptopie, ale to będzie dość ryzykowne, albo kupię nowy laptop. Postanowiłam zainwestować więc w nowy sprzęt, ponieważ nie chcę, aby ponownie zdarzyła mi się ta sytuacja. Nowy laptop sprawuje się doskonale, pracuje szybko i sprawnie, ale cały czas mam wizytówkę do firmy informatycznej w razie potrzeby.