Iniekcja do osuszania ścian

Iniekcja do osuszania ścian

Awaria instalacji związanej z hydrauliką w naszych mieszkaniach może doprowadzić do tego, że zalejemy nasze mieszkanie. W takim przypadku niekoniecznie wystarczy jedynie zebrać wodę z posadzki. Jeśli przez dłuższy czas utrzymywała się taka sytuacja, że znaczna ilość wody była obecna na posadzce to może zdarzyć się tak, że wilgoć zacznie przenikać do naszych ścian. W takim przypadku jest już prosta droga do tego, aby po jakimś czasie na ścianach pojawiła się pleśń. 

Efektywne metody osuszania ścian 

osuszanie mieszkań po zalaniu warszawaŚciany naszych domów są dość mocno podatne na wchłanianie wody. Jeśli cząsteczek wody w pomieszczeniach będzie za dużo to może bardzo mocno zaszkodzić konstrukcji naszego budynku. Ostatnimi czasy dużo się mówi na temat pojawiania się pleśni w pomieszczeniach. Stosowanie środków chemicznych, które miałyby osuszyć ścianę nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Wiele dostępnych obecnie w sprzedaży preparatów działa jedynie na jakiś czas. Okazuje się niejednokrotnie, że po kilku tygodniach od zastosowania takowych środków pleśń na ścianach pojawia się na nowo. W związku z tym warto pomyśleć o innych metodach. Jeśli chodzi o kwestię, jaką jest efektywne osuszanie mieszkań po zalaniu Warszawa jest jednym z miast, w którym można z łatwością znaleźć polecane i sprawdzone firmy, które zajmują się świadczeniem usług z tym związanych. Ściany szczególnie często osusza się z użyciem iniekcji krystalicznej. Jest to metoda inwazyjna, ale jednocześnie najbardziej skuteczna ze wszystkich, jakie są obecnie dostępne. W przypadku iniekcji krystalicznej chodzi o zaaplikowanie do wnętrza ściany prearatów, które mają silne działanie higroskopijne. Konieczne jest więc nawiercanie otworów, które mogą posłużyć do zaaplikowania takich środków. Obecnie w iniekcji krystalicznej szczególnie często wykorzystuje się mieszaninę cementu portlandzkiego oraz krzemu. Taki związek sprawia, że z wnętrza ścian przyciągane są cząsteczki wody oraz wiązane w charakterystyczne kryształki, od których nazwę wzięła właśnie ta metoda. 

Obecnie iniekcję krystaliczną stosuje bardzo dużo firm, które na co dzień zajmują się osuszaniem ścian. Warto wspomnieć, że tenże sposób sprawdza się zarówno na ścianach wykonanych z pustaków jak i tych z cegieł. Iniekcję przeprowadza się również w piwnicach, które szczególnie często ulegają zalaniu. W większości przypadków jest tak, że wystarczy jednorazowe zastosowanie omawianej tutaj metody. Jedynie w skrajnych przypadkach bywa tak, że iniekcję należy powtórzyć, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.