Ile otrzymamy za oddanie auta na złom?

Ile otrzymamy za oddanie auta na złom?

Wiele osób w dzisiejszych czasach decyduję się na to, aby oddać auto do demontażu na złom. To jaka suma zostanie nam zaoferowana za sprzedaż naszego pojazdu, zależy od jego wagi oraz rocznika, a także stanu. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest wezwać pracownika demontażu pojazdów do swojego domu lub biura, aby na miejscu dokonał wyceny i od razu zabrał stary samochód lawetą. Nie będziemy musieli wtedy martwić się o transport samochodu, a także na miejscu od razu otrzymamy zapłatę i niezbędne dokumenty.

Jak legalnie złomować samochód w Ostrowcu Świętokrzyskim?

Kasacja samochodów w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimW Polsce złomowanie samochodów reguluje ustawa o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Demontaż samochodów może odbywać się tylko na specjalnych stacjach, które posiadają odpowiednie zezwolenia. Jeżeli zdecydujemy się na własną rękę dokonywać demontażu pojazdów albo wybierzemy nielegalne złomowisko, to możemy otrzymać karę sięgającą nawet 300 000 zł. Prace związane za złomowanie pojazdu mogą odbywać się tylko i wyłącznie na stacjach pojazdów, które otrzymały odpowiednie zezwolenie. Każda stacja pojazdów, która oferuje również ich demontaż musi posiadać odpowiednią decyzję wydana przez marszałka województwa. Zanim więc wybierzemy odpowiednie złomowisko, to na początek powinniśmy sprawdzić na stronie Urzędu Marszałkowskiego czy stacja demontażu pojazdów, którą wybraliśmy posiada legalnie działającą firmę. Zawsze gdy sprzedajemy swój samochód to firma działająca jako złomowisko, powinno nam również wystawić odpowiednie zaświadczenie o demontażu samochodu. W takim zaświadczeniu będziemy mogli znaleźć pismo zawierające unieważnienie dowodu rejestracyjnego i najczęściej takie zaświadczenie wydawane jest w trzech egzemplarzach. Jedno pismo trafia do właściciela samochodu, drugie przekazywane jest do organu rejestracyjnego, a trzeci zostaje u przedsiębiorcy który prowadzi stacje demontażu samochodów. Kasacja samochodów w Ostrowcu Świętokrzyskim działa na terenie tego miasta oraz w okolicach i w tym regionie oferuje bezpłatny odbiór starych samochodów. Najczęściej jest tak, że stacje demontażu pojazdów płacą około 1 zł za 1 kg samochodu oddawanego na złom.

Jakie dokumenty zabrać ze sobą na złomowisko? Przede wszystkim, kiedy oddajemy samochód to musimy posiadać ze sobą dowód osobisty oraz dowód rejestracyjny pojazdu. W przypadku kiedy samochód ma wielu właścicieli to musimy uzyskać pisemną zgodę wszystkich właścicieli samochodu. Jeżeli dowód rejestracyjny został zabrany przez policję to musimy uzyskać odpowiednie pokwitowanie, które wyda nam policja.