Grzejniki na podczerwień i działanie prozdrowotne

Grzejniki na podczerwień i działanie prozdrowotne

Sposób, w jaki działają takie grzejniki, jest ludzkości dobrze znany. Takie promieniowanie wykorzystuje się do ogrzania wcześniaków w inkubatorach, a także przy hodowli zwierząt, a w szczególności drobiu. A wszystko to dlatego, że grzejniki na podczerwień oprócz standardowej funkcji, jaką jest funkcja grzewcza, niosą także ze sobą korzyści prozdrowotne.

Grzejniki na podczerwień a zdrowie

grzejniki na podczerwień śląskGrzejniki na podczerwień są montowane w na ścianach lub na suficie. Emitują one fale o różnej długości, które odbijają się  od powierzchni i obiektów we wnętrzu. Energia kumuluje się w przedmiotach i obiektach. Działają inaczej niż ogrzewanie konwektorowego, które powoduje cyrkulację powietrza. Standardowe grzejniki ogrzewają powietrze, które ucieka w górę. Dlatego, też całe powietrze ogrzane przez standardowe grzejniki krąży po domu, a wraz z nim w powietrze wznieca się cały pył i kurz. Taka cyrkulacja może być problematyczna szczególnie dla domowników z chorobami górnych dróg oddechowych. Grzejniki na podczerwień podnoszą temperaturę w zupełnie innych sposób, dlatego są bezpieczniejsze dla astmatyków i innych osób z chorobami górnych dróg oddechowych. Oprócz tego, grzejniki na podczerwień emitują wiązki promieniowania, które tylko odbijają się od ścian. Dzięki temu nie dopuszczają do rozwoju grzybów i pleśni. Ściany pozostają suche i ciepłe. Promieniowanie infrared wykorzystuje ciepłotę człowieka do emisji. To znaczy, że podgrzewa temperaturę ludzkich tkanek, a także wody znajdującej się w ciele człowieka. Ma to pozytywny wpływ na ludzkie samopoczucie. Promieniowanie czerwone ogrzewa człowieka jak promienie słońca, gwarantując przyjemne rozchodzenie się ciepła po skórze. Dobrze wpływa także na stawy, niweluje ból reumatyczny. Od lat jest wykorzystywane do rehabilitacji. Dlatego też właśnie te urządzenia zdobywają coraz większe grono zwolenników. Jest coraz więcej firm oferujących grzejniki na podczerwień Śląsk, Pomorze, Mazowsze – skądkolwiek byśmy nie byli, na pewno znajdziemy odpowiednią firmę oferującą takie urządzenia. Nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych dotyczących używania podczerwieni do ogrzewania. Wiele osób jednak, mimo to, boi się korzystać z ogrzewania na podczerwień. Ich obawy są jednak z naukowego punktu widzenia, bezpodstawne.

Grzejniki na podczerwień można znaleźć w ofercie wielu firm, niezależnie od tego więc czy zamieszkujemy Śląsk czy Mazowsze, na pewno znajdziemy łatwo odpowiednią firmę. Grzejniki pozytywnie wpływają na zdrowie człowieka, a szczególnie są zalecane osobom chorującym na schorzenia stawów lub osobom z problemami z układem oddechowym.