Gdzie zdobyć jadłospis odchudzający?

Gdzie zdobyć jadłospis odchudzający?

Jeszcze do niedawna odchudzanie kojarzyło nam się z jakimś okropnym i ciężkim procesem w trakcie którego ciągle chodzimy głodni. Dziś za sprawą zwiększającej się świadomości w tematyce żywieniowej doskonale wiemy, że odpowiednia dieta odchudzająca nie pozwoli nam czuć głodu i sprawia, że czujemy się zarówno najedzeni, jak i lekko.

Odpowiednie jadłospisy odchudzające

jadłospis odchudzającyPamiętam doskonale swoje pierwsze próby jakiegokolwiek odchudzania. Były one oczywiście nieudane ponieważ po paru tygodniach nie obchodziła mnie moja waga lecz fakt, że zwyczajnie jestem głodna oraz mam bardzo złe samopoczucie. Wynikało ono nie tylko ze zbyt drastycznie obciętych kalorii, lecz przede wszystkim z braku odpowiednich witamin w organizmie. Wtedy też podziwiałam każdego, kto jest na diecie ponieważ dla mnie osobiście, stanowiła ona prawdziwą katorgę. Dopiero lata później uświadomiłam sobie, jaką głupotę popełniłam próbując odchudzać się na własną rękę i co więcej: jak bardzo mogłam zaszkodzić swojemu zdrowiu. Od jakiegoś czas wszyscy jesteśmy bardziej świadomi tego, co jemy. Wiedzy na ten temat jest tak dużo, że sami możemy zmodyfikować swoją codzienną dietę w taki sposób, aby wyeliminować z niej to, co niezdrowe i zastąpić ją znacznie lepszą alternatywą. Kiedy jednak mowa o diecie odchudzającej, wciąż w pierwszej kolejności powinniśmy się udać do specjalisty, aby ten rozpisał nam jadłospis odchudzający dobrany indywidualne do naszych zapotrzebowań. Każdy z nas bowiem inaczej reaguje na pewne produkty, prowadzi inny tryb życia i potrzebuje innego sposobu żywienia. Dlatego fakt, że jednej osobie może pomóc dana dieta nie oznacza, że u innej również spełni swoje zadanie. Kiedy ja udałam się do dietetyka właśnie po jadłospis byłam bardzo pozytywnie zaskoczona jego zawartością. Dietetyk po przejrzeniu moich badań oraz bardzo dokładnym wywiadzie ułożył dla mnie dietę w której nie było ani jednego składnika, jaki by mi nie smakował. Co więcej, potrawy były wręcz banalne do przygotowania i nie zajmowały dużo czasu, co było dla mnie niezwykle ważne ze względu na brak czasu spowodowany pracą. Już pierwszy dzień diety wpłynął na mnie pozytywnie. Tym razem bowiem w ogóle nie odczuwałam głodu. Najadałam się do syta, a z początku nawet miałam trudności z dojedzeniem ponieważ zaczynałam jeść posiłki pięć razy dziennie, do czego mój organizm jeszcze nie był przyzwyczajony. Jednocześnie nie czułam się senna, osowiała czy przeciążona jak to bywa po obfitym obiedzie. Czułam się pełna energii, rześka i bardzo lekka. To uczucie było dla mnie niesamowite ponieważ nigdy dotąd nie spotkałam się z takim połączeniem. Po pierwszym miesiącu widziałam ogromne rezultaty na mojej wadze i postanowiłam, że na następnej wizycie u dietetyka poproszę o zmodyfikowanie mojej diety pod dodatkowe ćwiczenia.

Świetne samopoczucie i przepyszne jedzenie oraz widok utraty kilogramów zmotywował mnie do dalszego działania. Tym razem będąc na diecie aż chciało mi się coś robić. Miałam w sobie mnóstwo energii, którą chciałam dodatkowo spożytkować na ćwiczenia. Dzisiaj, po roku diety odchudzającej zmieniłam ją po prostu na zdrową dietę nie tylko po to, aby utrzymać wagę. Po prostu pokochałam ten zdrowy tryb jedzenia oraz ćwiczenia.