Fotowoltaiczne źródło prądu

Fotowoltaiczne źródło prądu

Ceny energii elektrycznej z roku na rok są coraz wyższe, a my kupujemy coraz więcej urządzeń zasilanych energią elektryczną. Przekłada się to na coraz wyższe rachunki za prąd. Jeśli w porę nic z tym nie zrobimy, to będziemy musieli przeznaczać znaczne sumy na sam prąd. Warto pomyśleć o czymś w rodzaju małej, przydomowej elektrowni. Dzięki temu zaoszczędzimy dość sporo gotówki, którą będziemy mogli wydać w lepszy sposób, niż na rachunki za energię elektryczną. Warto korzystać ze źródeł energii odnawialnej.

Oszczędności dzięki fotowoltaice

instalacje fotowoltaiczne w LublinieDzięki odnawialnym źródłom energii elektrycznej możemy sporo zaoszczędzić. Wiadomo że nikt nie postawi sobie własnej elektrowni wodnej, z elektrownią wiatrową też mielibyśmy dość sporo problemów, ale małą instalację fotowoltaiczną może zainstalować sobie każdy. Instalacje fotowoltaiczne w Lublinie są bardzo popularne. Prawie co drugi dom jednorodzinnym ma taką instalację zamontowaną na dachu. Ten fakt najlepiej świadczy o tym, że warto zainstalować taką instalację. Dzięki takiej instalacji fotowoltaicznej możemy zaoszczędzić do sześćdziesięciu procent kwoty, którą dotychczas płaciliśmy za prąd. Im większą instalację zamontujemy, tym więcej energii elektrycznej będzie ona produkować. Taka instalacja składa się zasadniczo z trzech elementów. Pierwszym z nich są panele słoneczne, drugim jest transformator zmieniający energię słoneczną w elektryczną, a ostatni z nich to całe okablowanie. Decydując się na montaż takiej instalacji na dachu swojego domu, musimy zadbać o to, aby była ona zamontowana w odpowiedni sposób, w innym przypadku nie będzie ona efektywna. Baterie słoneczne muszą być skierowane w stronę południa, nie mogą być w zacienionym miejscu. Do montażu baterii słonecznych powinniśmy użyć uchwytów i śrub ze stali nierdzewnej, ponieważ tylko wtedy będziemy mieli pewność, że panele słoneczne dobrze się trzymają. Mocowania narażone są przez cały czas na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, dlatego muszą być wykonane ze stali nierdzewnej.

Ciężko jest jednoznacznie określi cenę takiej instalacji, ponieważ jest ona zależna od wielu czynników, między innymi od tego jak dużo paneli słonecznych zamierzamy kupić. Jeden panel słoneczny kosztuje około czterystu złotych. Z racji tego, że jest to w pełni ekologiczna instalacja, to możemy postarać się o dotacje, które powinny pokryć ponad połowę kosztów. Koszt montażu całej instalacji zwróci nam się w przeciągu kilku najbliższych lat. Jest to duża, ale bardzo opłacalna inwestycja.