Efektywna izolacja w budynku

Efektywna izolacja w budynku

Woda w piwnicach to naprawdę spory problem, w którym zmagają się tysiące osób. Większość z nich popełniła jeden i ten sam błąd – nie zainwestowała hydroizolację pionową oraz poziomą. Niemniej jednak nie ma takich problemów których nie dałoby się jakim sposobem rozwiązać. Woda wycierająca się do naszego domu niewątpliwie stanowi dość spory problem jednak nowoczesne technologie pozwalają na jego sprawne wyeliminowanie. Budowlańcy znają obecnie dość sporo technik związanych z tworzeniem skutecznych warstw hydroizolacyjnych.

Skuteczna izolacja w piwnicach

trwała hydroizolacja piwnicy od wewnątrzJednym z głównych zagrożeń dla naszych piwnic oraz kondycji fundamentów jest woda gruntowa. Nawet jeśli wydaje nam się, że wybudowaliśmy dom na bardzo suchej nawierzchni to jednak szybko okazać się może, że byliśmy w sporym błędzie. Wody gruntowe stanowią takie zagrożenie, że ich wsiąkanie do fundamentów powoduje często zawilgocenie ścian. Najlepszym sposobem zabezpieczenia się przed tego typu niechcianymi niespodziankami jest stworzenie skutecznej hydroizolacji z użyciem sprawdzonych materiałów izolacyjnych. W tym celu najczęściej stosuje się takie materiały jak papa lub też masa bitumiczna. W przyszłości do tego typu zabiegów najczęściej używano lepik, który jednak okazał się materiałem toksycznym. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest trwała hydroizolacja piwnicy od wewnątrz to do tego zadania zdecydowanie najczęściej stosuje się różnego typu rolowane papy bitumiczne. Materiały te wykonywane są na specjalnej osnowie poliestrowej. Niektórzy budowlańcy zamiast nich stosują również folie hydroizolacyjne. Wykonuje się ja najczęściej z polietylenu lub też z polichlorku winylu znanego bardziej pod skrótem PCW. Układanie wymienionych powyżej materiałów wymaga jednak posiadania specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia. Jeśli zależy nam na tym aby stworzyć skuteczną hydroizolację w piwnicach warto zlecić to zadanie tylko i wyłącznie sprawdzonym firmom budowlanym. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że hydroizolacja powstała w naszym domu będzie świetnie spełniać swoje zadanie do jakiego została stworzona.

Ogólnie rzecz biorąc hydroizolacja w piwnicach pełni niezwykle ważną funkcję. Stoi ona na straży bezpieczeństwa zarówno fundamentów jak i ścian naszego budynku. Decydując się na zainwestowanie w sprawdzoną i skuteczną hydroizolację unikniemy przykrych niespodzianek w postaci wilgoci w naszym domu. Z własnego doświadczenia wiem iż usuwanie skutków wilgoci bywa naprawdę kłopotliwe oraz kosztowne. Warto mieć to na uwadze decydując się na budowę domu.