Dyski komputerowe od Seagate

Dyski komputerowe od Seagate

Przy obecnej wielkości nowych gier, brak miejsca na dysku, zwłaszcza używanym od dawna, nie był żadnym zaskoczeniem. Dyski twarde nie były podzespołami które należało wymieniać często, dlatego zdarzało się że niektóre służyły przeszło dziesięć lat bezawaryjnie, choć w ostatnich czasach ich pojemność stała się zbyt mała, by mogły być używane bez dodatkowej pamięci. Tak też było w moim przypadku, gdyż brak miejsca na dyskach był coraz bardziej irytujący, a usuwanie zawartości magazynu zdarzało mi się na porządku dziennym.

Dyski twarde o największych pojemnościach

dyski seagateNowa generacja twardych dysków osiągała naprawdę imponujące pojemności, choć często zdarzało się że większe dyski były bardzo awaryjne, i nierzadko nie współpracowały za dobrze nawet z najlepszymi maszynami. Jedynie sprzęt od najlepszych producentów był pewnym zakupem, jak przekonałem się podczas niedawnego powiększania przestrzeni magazynowej na komputerze. Zakupiony przeze mnie dysk od jednego z bardziej znanych producentów sprzętu elektronicznego, który jednak miał niewielki wkład na rynku komputerowym, okazał się bardzo awaryjny, więc postanowiłem go wymienić na lepszy, choć droższy, dysk od sprawdzonej firmy. Na tym polu, dyski Seagate nie miały żadnej konkurencji, bo od bardzo dawna uznawane były za najlepsze nośniki danych na rynku, zwłaszcza seria Barracuda, skierowana głównie dla graczy, aczkolwiek serie typowo magazynowe również były bardzo wychwalane jako urządzenia niezawodne i bardzo wielofunkcyjne. Nie były to oczywiście urządzenia tanie, aczkolwiek ich jakość i zalety dobrze oddawały nierzadko wysokie ceny. Cechą wszystkich dysków od Seagate, niezależnie od ich przeznaczenia, była ogromna prędkość zapisu i odczytu, czasem niemal dwukrotnie przewyższająca urządzenia konkurencji. Pozwalała ona nie tylko na bardzo szybką archiwizację danych, ale również na sprawne działanie zainstalowanych programów, i nie powodowała spowolnienia działania komputera.

Dane dysku były zabezpieczone przed uszkodzeniami przez zwiększoną odległość lasera od matrycy nośnika, co znacznie ułatwiało przenoszenie dysku i pozwalało na bezpieczne przełączanie go między różnymi komputerami. Najnowsze dyski posiadały również własne źródło zasilania, które pozwalało na dokończenie procesu zapisu w przypadku nagłego wyłączenia komputera z powodu braku zasilania. Nie tylko pozwalało ono na zachowanie wszystkich danych, ale również zwiększało bezpieczeństwo samej matrycy i zapobiegało uszkodzeniom, mogącym powstać podczas nagłego wyłączenia dysku.