Duża skuteczność depilacji laserowej

Duża skuteczność depilacji laserowej

Doskonałym sposobem na usunięcie niechcianego owłosienia z twarzy i ciała, jest depilacja laserowa. Zabieg ten cieszy się dużą popularnością w obecnych czasach, wykorzystuje się do niego wysokiej jakości sprzęt, który dba o komfort, a jednocześnie gwarantuje skuteczność. Zabieg powinien być wykonywany przez doświadczonych kosmetologów i lekarzy, gdyż tylko wówczas możemy osiągnąć pożądane efekty, minimalizując ryzyko pojawienia się skutków ubocznych.

Trwałe usunięcie owłosienia dzięki depilacji laserowej

skuteczna depilacja laserowa - łódźMelanina, która zawarta jest w łodydze włosa, pochłania światło lasera, przekształcając je w ciepło. Powoduje to niszczenie mieszka, co sprawia, iż włos nie odrasta. Zabieg ten nie uszkadza pobliskich tkanek. Ważne jest jednak, by go powtórzyć, gdyż włosy znajdują się w różnej fazie wzrostu. Nie rosną one bowiem równocześnie, a także wypadają w różnym czasie. Depilacja sprawdza się w przypadku włosów będących w fazie wzrostu. Dzięki tej metodzie można skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia z różnych części ciała. W wielu gabinetach kosmetycznych oferowana jest skuteczna depilacja laserowa – Łódź to miasto, gdzie klientów na ten zabieg nie brakuje. Jego zaletą jest fakt, iż trwa krótko, umożliwia usunięcie włosków z twarzy. Doświadczony kosmetolog używa wysokiej jakości sprzęt, dzięki czemu można osiągnąć satysfakcjonujące efekty. Wyposażony jest w dwie głowice, co sprawia, iż można działać precyzyjnie. Efektem tego jest gładka skóra, brak wrastających włosków. Przeciwwskazaniem do skorzystania z zabiegu jest łuszczyca, choroby autoimmunologiczne, zaburzenia hormonalne, skłonność do blizn i przebarwień. Przed skorzystaniem z zabiegu konieczne jest przeprowadzenie szczegółowej konsultacji z kosmetologiem, by ocenić rodzaj skóry oraz owłosienia, a także wykluczyć ewentualne przeciwwskazania oraz omówić przebieg zabiegu. Przed zabiegiem konieczny jest dobór odpowiednich parametrów urządzenia. Wykorzystuje się głowicę, która musi być przekładana fragment po fragmencie.

Ważne, by pacjent na zabieg depilacji laserowej przyszedł ogolony maszynką. Włosy powinny być zgolone w dniu zabiegu lub dzień wcześniej. Nie należy używać balsamów oraz kremów. Skóra nie może być także opalona, należy unikać opalania przez miesiąc przed zabiegiem. Nie wolno używać także leków światłouczulających i ziół. Duże doświadczenie kosmetologów, a także stosowanie wysokiej jakości sprzętu sprawia, że zabieg ten jest komfortowy i bezpieczny, przynosi pożądane efekty. Czasem po zabiegu może wystąpić lekkie podrażnienie, zaczerwienienie, pokrzywka lub obrzęk. Jest to prawidłowa reakcja organizmu, która z czasem mija.