Drzwi zewnętrzne okleiłem folią drewnopodobną

Drzwi zewnętrzne okleiłem folią drewnopodobną

Bardzo lubię sobie w domu majsterkować i odnawiać różne rzeczy sobie tylko znanymi sposobami. Pasję do odnawiania rzeczy zgapiłem od mojego synka, który uwielbia odrestaurowywać opakowania po swoich klockach znanej duńskiej marki. Może to robić w nieskończoność odnawiając pudełka i torebki z klockami. I właśnie mój sześcioletni syn stał się dla mnie inspiracją w zakresie pracy nad nadawaniem rzeczom nowego blasku. Dzisiaj w swoim garażu potrafię odnowić niemalże każdą rzecz, która wpadnie mi w ręce.

Dzięki folii drewnopodobnej drzwi są jak nowe

folia drewnopodobnaOstatnio wziąłem się bardzo zawzięcie za odnowienie wszystkich drzwi zewnętrznych jakie znajdowały się na mojej posesji. Mówię nie tylko o drzwiach z domu na podwórko, ale też o drzwiach garażowych czy do komórek z drewnem. Najpierw jednak sporo myślałem nad koncepcją. Wiadomo, że drzwi z domu na dwór po kilku latach już się trochę poniszczyły. Nie było w nich żadnych uszkodzeń w postaci wgłębień, ale widoczne były na nich rysy, które mocno mi przeszkadzały. W takich drzwiach do domu zawsze jest możliwość wymiany panelu, ale to byłoby zbyt proste i zbyt kosztowne. Wolałem raczej zająć się tym sam i znaleźć takie rozwiązanie, które wymagałoby ode mnie trochę zaangażowania. Bo nader wszystko zależało mi na tym, żeby mieć przy tym trochę pracy. Jeśli się nad czymś popracuje to wówczas ma się prawo do tego, żeby być z siebie w pełni zadowolonym. Rozwiązaniem okazała się folia drewnopodobna, którą zamówiłem przez internet w specjalistycznym sklepie dla stolarzy. Folia ta cechowała się doskonałymi właściwościami jeśli chodzi o jej odporność na wodę, pył i mróz. Taka folia trochę kosztowała, ale idealnie nadawała się do tego, żeby przywrócić wszystkim drzwiom nowy blask. Jeśli miałem zrobić fajną robotę i naprawdę odnowić wszystkie drzwi to właśnie ta folia była tym, co było mi w tym celu niezbędne. Przyznam szczerze, że w praktyce okazała się ona równie solidna co w opisie na stronie internetowej. Oczywiście na próbę zamówiłem tylko jedną rolkę, ale teraz mogę domówić kilka kolejnych w różnych wzorach.

Odnowienie wszystkich drzwi sprawiło mi mnóstwo radości. Naprawdę wyglądają jak nowe, a na dodatek sprawiają wrażenie wykonanych z bardzo eleganckiego drewna. Nie będę ukrywał, że poświęciłem na tą pracę kilka długich dni, ale efekt przerósł moje oczekiwania. Jest naprawdę doskonale – a na dodatek drzwi nadal są odporne na wszystkie warunki atmosferyczne. Muszę przyznać, że taka folia doskonale spisuje się jako materiał do odnawiania drewna.