Dobry materac dla zdrowego snu

Dobry materac dla zdrowego snu

Materac to najważniejsza część łóżka, odpowiedzialna za komfort spania. Dobrze dopasowany, wygodny materac, zapewni nam zdrowy sen, umożliwi przyjęcie wygodnej pozycji, nasze ciało będzie miało okazję na pozbycie się napięcia, a my obudzimy się wypoczęci i w pełni sił. Dlatego nic w tym dziwnego, że często cena materaca przewyższa cenę samego łóżka. Stelaż i rama łózka to jedno, jednak to materac jest tutaj głównym bohaterem i to on gra pierwsze skrzypce.

Materac piankowy w niejednej odsłonie

dobre materace piankowePamiętajmy, że o każdy materac trzeba dbać. Dobrze jest stosować specjalne nakładki i pokrowce na materace, które wydłużą jego żywotność oraz ułatwią zachowanie higieny. Co jakiś czas można też odwracać materac, po to, aby był użytkowany równomiernie z każdej strony. Zapobiegnie to ewentualnym miejscowym wgnieceniom, które jednak w materacach dobrej jakości nie powinny mieć miejsca. Niemniej jednak, prędzej czy później, przyjdzie czas na zmianę starego materaca na nowy model. Jak nie pogubić się w gąszczu oferowanych obecnie produktów. Podejdźmy do tematu rzeczowo. Materac musi być przede wszystkim wygodny, a czy taki właśnie jest, trzeba będzie sprawdzić osobiście. Oczywiście kilka minut w sklepie to nie to samo, co spędzenie całej nocy. Mimo wszystko dobrze jest jeszcze przed zakupem wypróbować kilka dostępnych modeli. Tylko w ten sposób przekonamy się, co tak naprawdę nam pasuje i zmniejszymy ryzyko nietrafionego zakupu. Jedne z najlepiej sprzedających się materaców, to dobre materace piankowe. Ich wybór jest ogromny, dlatego nie trudno będzie o dopasowanie idealnego modelu. W tej grupie mamy zarówno klasyczne pianki poliuretanowe, jak i bardziej zaawansowane technologicznie materace z pianek wysokoelastycznych, które świetnie współgrają z kształtem naszego ciała. Ciekawe są także modele z pianki termoelastycznej, która reaguje na naszą temperaturę i pod jej wpływem mięknie, wygodnie nas otulając. Dobre materace piankowe to także modele lateksowe, a szczególnie te z domieszką naturalnego lateksu. Odznaczają się doskonałą wentylacją, co zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów, a dzięki naturalnym materiałom są przyjazne nawet alergikom.

Pamiętajmy, że materac jest zakupem na lata. Dlatego właśnie jego wybór powinien być dobrze przemyślany. Spędzanie każdej nocy w mało komfortowych warunkach nie jest niczym przyjemnym, a nasza sypialnia powinna być miejscem, do którego będziemy chętnie wracać każdej nocy i gdzie będziemy się budzić wypoczęci każdego dnia. A ponieważ zaburzenia snu odbijają się na naszym funkcjonowaniu w ciągu dnia, warto wyeliminować chociaż jeden czynnik, który może je powodować.