Do jakiego wnętrza szklane balustrady?

Do jakiego wnętrza szklane balustrady?

 

Są takie elementy wyposażenia wnętrz, które pasują tylko do ściśle określonego stylu. są jednak i takie, które wpasowują się wszędzie, niezależnie od wystroju. Niewiele jest jednak takich uniwersalnych elementów. Jak bowiem coś, co pasuje do surowego, loftowego wystroju, może jednocześnie pasować do wnętrz urządzanych w stylu antycznym – niczym za Ludwika XVI? Są jednak takie produkty, które mają bardzo szerokie zastosowanie.

Uniwersalność szklanych balustrad

balustrady szklaneTym, co dość dobrze pasuje do wielu aranżacji wnętrz, są schody. Można oczywiście zainstalować jakieś wyszukane, skomplikowane modele, ale w swojej najprostszej, niczym niezdobionej formie, są dość uniwersalne. Inaczej trochę sprawa ma się z balustradami. Możemy montować rzeźbione, drewniane słupki, pasujące do wnętrz urządzonych antykami i z przepychem, a możemy zastosować proste, stalowe rury, które będą pasowały do wnętrz nowoczesnych. Co jednak, gdy zdecydujemy się na balustrady szklane? W zależności od sposobu wykończenia, mogą być użyte w różnych aranżacjach. Wykończone drewnem, nadają mieszkaniu klimat i dodają przytulności, wykończone stalą przypominają chłód biurowców i nadają się do wnętrz nowoczesnych. Można też zastosować balustrady od sufitu do podłogi, mające charakter już lekko futurystyczny. Możemy je stosować również na zewnątrz, na przykład jako balustrady balkonowe. Trudno sobie jednak wyobrazić wnętrze antyczne, w którym zastosowano taką szklaną balustradę. Chyba, że szkło imitowałoby kryształ. Wtedy mogłoby pasować. Aktualnie jednak niewiele jest osób, które swoje domy i mieszkania urządza w ten sposób. Zakładając więc, że wnętrze, jeżeli nawet nie jest bardzo nowoczesne, jest chociaż urządzone zgodnie z trendami tej epoki, szklane balustrady sprawdzą się świetnie. Czy do podwieszanych, nowoczesnych schodów, czy do drewnianych, prostych stopni, czy też do stopni wykładanych płytkami. Szkło jest trwałe, łatwozmywalne, estetyczne i w dużej mierze uniwersalne. Warto więc rozważyć zastosowanie tego materiału do zabezpieczenia naszych schodów.

Mijają lata, mody przemijają, surowce zastępowane są przez lepsze alternatywy. Szkło jest jednak nadal w użyciu i nie wynaleziono żadnego materiału, który swoimi właściwościami dorównywałby mu. Co bardzo ważne w aspekcie wystroju, szkło ma dużą wartość estetyczną. Przy odpowiedniej obróbce i wkomponowaniu, samo w sobie stanowi element dekoracyjny. Balustrady z niego mogą więc dodać naszemu wnętrzu uroku i stylu. Trzeba tylko dobrać taką, która będzie pasowała do klimatu mieszkania.