Do czego służy membrana dachowa?

Do czego służy membrana dachowa?

Dach jest bardzo ważnym elementem każdego budynku. To właśnie on ma za zadanie chronic wnętrze danego budynku przed wilgocią i innego rodzaju niekorzystnymi czynnikami. Dlatego też tak ważne jest, by dach był odpowiednio zabezpieczony.

Czy membrana Ventia to dobry wybór?

wytrzymała membrana dachowa ventiaDach jest bardzo istotnym elementem każdego budynku. Jego podstawową funkcją jest chronienie wnętrza budynku przed dostępem niekorzystnych czynników. Może to być deszcz, śnieg, czy też na przykład wiatr. Dla wielu osób jednak zaskoczeniem może być fakt, że samo pokrycie dachowe nie jest wystraczające, aby zapewnić odpowiedni poziom ochrony. Aby tak było, dach musi być dodatkowo zabezpieczony, do czego może posłużyć wytrzymała membrana dachowa ventia. Jak się bowiem okazuje, samo pokrycie dachowe nie jest w stanie zapewnić stu procentowej ochrony na przykład przed zacinającym śniegiem, czy też deszczem. W szczególności dotyczy to dachów, które sa pokryte dachówką, ale problem ten jest widoczny w przykładu każdego typu pokrycia dachowego. Co więcej, to właśnie membrana dachowa zapewnia ochronę, gdy samo pokrycie dachowe z jakiś względów zostanie uszkodzone. Samych membran jest obecnie na rynku bardzo duża ilość a każda  z nich nieco odróżnia się od poprzedniej. Warto jednak zawsze wykorzystywać markowe folie, takie jak Ventia, które sa wielowarstwowe. Dzięki temu, folie takie zapewnią jeszcze lepszy poziom ochrony, a dodatkowo zagwarantują odpływ wilgotnego powietrza ze strychu czy też poddasza. W przypadku, gdy o to nie zadbamy, trzeba się liczyć się z gromadzeniem wilgoci na spodniej stronie dachu i coraz większą wilgotnością na strychu. Dodatkowo, warto pamięta także o jeszcze jednej, bardzo istotnej funkcji membran dachowych, jaka jest ochrona przed odpływem ciepła z budynku przez dach. Tutaj również zdecydowanie najlepiej sprawdzą się membrany wielowarstwowe, które bardzo skutecznie chronią przed odpływem ciepła. Warto również zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana dana membrana. Powinna ona być odporna na przypadkowe rozdarcia, które zdarzają się w przypadku tańszych membran. Wybierając membranę kierując się powyższymi wskazówkami można mieć pewność, że będzie ona bardzo dobrze spełniała swoje funkcje.

Pokrycie dachowe nie jest wystraczającą ochroną. Dlatego też jego funkcje powinny być wspomagane przez specjalne folie dachowe. Dodatkowo, są one w stanie bardzo skutecznie chronić przed nadmiernym odpływem ciepła z budynku, a także gromadzeniem się wilgoci na strychu czy też na poddaszu.