Długotrwała terapia zespołu stresu pourazowego

Długotrwała terapia zespołu stresu pourazowego

Istnieją coraz to skuteczniejsze metody leczenia zaburzeń psychicznych. Obecnie wiemy znacznie więcej w tej kwestii niż kiedyś. Mimo to niektóre osoby wymagające specjalistycznej pomocy wzbraniają się przed wizytą u specjalisty. Wciąż panuje przekonanie, że wizyta u psychiatry bądź też psychologa jest czymś wstydliwym. Nic bardziej mylnego! Trzeba podkreślić z całą mocą, że zaburzenie psychiczne może dotknąć każdego z nas.

Terapeuci z Warszawy pomagają osobom w stresie

zespół stresu pourazowego warszawaCoraz więcej klinik i poradni zdrowia psychicznego boryka się z brakiem miejsc i terminów dla pacjentów wymagających pomocy. Z jednej strony w naszym społeczeństwie przybywa osób cierpiących na różnego rodzaju nerwice oraz depresje. Z drugiej strony na ochronę zdrowia psychicznego przeznacza się zbyt mało pieniędzy. Skutkuje to zamykaniem publicznych przychodni i oddziałów psychiatrycznych. Ten stan trzeba jak najszybciej zmienić. Pacjenci często są zmuszeni korzystać z prywatnych klinik i gabinetów psychoterapeutycznych. Przybywa pacjentów cierpiących między innymi z powodu zespołu stresu pourazowego. co to za zaburzenie i czy można je skutecznie leczyć? Zespół stresu pourazowego to zaburzenie psychiczne powstające w odpowiedz na jakieś traumatyczne wydarzenie z przeszłości. Przez dłuższy czas objawy pozostają w ukryciu. Bardzo często zdarza się, że objawy zespołu stresu pourazowego rozwijają się dopiero kilka lub kilkanaście miesięcy po traumatycznym wydarzeniu. Za traumatyczne zdarzenie przyjmuje się sytuację, która bezpośrednio zagrażała życiu, zdrowiu bądź też integralności fizycznej danej osoby. Bardzo często PTSD rozwija się u osób, które były świadkami jakiegoś katastrofalnego zdarzenia. Warto podkreślić, że specjaliści w dziedzinie zdrowia psychicznego doskonale wiedzą, jak leczyć zespół stresu pourazowego Warszawa to odpowiednie miejsce na terapię. W stolicy Polski nie brakuje odpowiednich specjalistów, którzy na co dzień zajmują się psychoterapią. Na samym początku specjalista, psychiatra bądź psycholog, powinien postawić odpowiednią diagnozę. Potem w zależności od pacjenta dobiera się określone metody terapeutyczne.

Leczenie zespołu stresu pourazowego nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Terapia trwa zwykle przez dłuższy czas. Wszystko zależy oczywiście od konkretnego przypadku. Osoby cierpiące na różnego rodzaju lęki spowodowane traumatycznym wydarzeniem z przeszłości powinny skorzystać z profesjonalnej porady psychologa bądź też psychoterapeuty. W przeciwnym razie zaburzenie będzie się pogłębiać coraz bardziej.