Dlaczego warto wybrać dekoracje z drewna?

Dlaczego warto wybrać dekoracje z drewna?

Umieszczanie w swoim domu, mieszkaniu bądź lokalu drewnianych mebli i dekoracji jest korzystne z wielu powodów. Drewno przede wszystkim jest niebywale trwałe – znajdując się w pomieszczeniu, potrafi przeżyć nawet do 2 tysięcy lat. Jest to również rozwiązanie problemu wilgoci w domu, gdyż drewno bardzo mocno chłonie wodę. Podobnych zastosowań w przypadku drewnianych ozdób i mebli jest sporo, co skutecznie skłania do ich zakupu. W jakie wyroby warto się wyposażyć, aby jednocześnie były praktyczne i przyciągały uwagę gości?

Dekoracje ścienne o wielu zastosowaniach

dekoracja ścienna 3d w dobrej cenieNie do każdego wnętrza będą pasowały drewniane meble, takie jak krzesła, fotele czy stoły. Znacznie lepszym, bardziej uniwersalnym wyborem są dekoracje ścienne. W większości przypadków idealnie wpasują się do każdych pomieszczeń, nadając przy tym wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Szczególnie zalecany jest wybór drewnianych dekoracji dla właścicieli budynków, którzy starają się zachować w swoim domu, mieszkaniu bądź lokalu styl rustykalny, nowoczesny lub minimalistyczny. Poza trwałością i właściwościami chłonięcia wilgoci, drewniane dekoracje mają również to do siebie, że można z nich stworzyć niemalże dowolny kształt wyrobu, a później dodatkowo go pomalować. Jakie można wyróżnić ozdoby montowane na ścianach? Sporą popularnością cieszą się dekoracje ażurowe, które nie są w całości wypełnione drewnem, a jedynie przedstawiają kontur, chociażby zwierzęcia lub rośliny. Niektórzy projektanci drewnianych dekoracji poszli o krok dalej i nie tylko proponują ozdoby ażurowe, ale dodatkowo tworzą je z figur geometrycznych. Efekt jest zdumiewający i z pewnością przykuje uwagę niejednej osoby. Zazwyczaj takie dekoracje przybierają kształt psów, kotów, ptaków, drzew bądź kwiatów, jednak wzór zależy wyłącznie od potrzeb klienta. Po konsultacji z zakładem zajmującym się tworzeniem takich ozdób, można ją samodzielnie zaprojektować. Dekoracja ścienna 3D w dobrej cenie nie powinna kosztować więcej niż 300 złotych, jednak wszystko zależy od rozmiarów dekoracji, a także pracy, jaką będzie trzeba wykonać.

Warto zapoznać się z ciekawostkami związanymi z samym drzewem, a także z zastosowaniami tego surowca, gdyż jest ich nawet ponad 30000. Projektując i kupując dekoracje ścienne wykonane z drewna, zyskuje się nie tylko praktyczne ozdoby, ale przede wszystkim takie, które mają niezwykłe walory estetyczne. Sprzedawcy w swoich ofertach umieszczają wiele wzorów dekoracji i z pewnością któraś z nich przypadnie do gustu zainteresowanemu.