Dlaczego terapia manualna jest skuteczna w dyskopatii?

Dlaczego terapia manualna jest skuteczna w dyskopatii?

Bóle pleców dokuczają co drugiej osobie. Dolegliwość ta nasila się z wiekiem. przez całe życie ciężko pracujemy i obciążamy nasz kręgosłup przez co nabawiamy się pewnych dysfunkcji. jedną z chorób kręgosłupa jest dyskopatia polegająca na zniekształceniu dysków międzykręgowych, które mogą przemieszczać się tworząc nacisk na nerwy. W związku z tym powstają silne bóle, które należy niwelować. Metod leczenia tej choroby jest bardzo dużo, ale jedną z najskuteczniejszych okazuje się być terapia manualna.

Dlaczego terapia manualna jest dobrą metodą leczenia?

terapia manualna warszawaZabieg terapii manualnej wykonywany jest w gabinetach rehabilitacyjnych przez fizjoterapeutów, którzy ukończyli specjalistyczny kurs terapii manualnej. Jeśli doświadczony fizjoterapeuta ma ten fach, jest w stanie zniwelować negatywne skutki dyskopatii. Wszystko tez zależy od stopnia zaawansowania choroby. Jeśli nie musimy, nie idźmy na operację. Lepszym rozwiązaniem jest terapia manualna Warszawa oferuje kilka placówek medycznych, w których stosowany jest ten bezpieczny zabieg polegający na nastawianiu kręgosłupa przy użyciu kilku chwytów palpacyjnych. technika zależy od tego, w jakim miejscu boli i jakie są skutki uboczne dyskopatii. Terapia manualna jest bardzo skuteczna, ponieważ już po kilku dniach odczuwać możemy poprawę stanu zdrowia. Zabieg nie jest przyjemny, jednak warto jest się jemu poddać, ponieważ odczujemy ulgę. Lepsze jest to, niż operacja w narkozie, która obciąża organizm. Nieinwazyjny zabieg terapii manualnej wpływa na szybszy powrót do zdrowia. Pierwsze kilka dni po zabiegu możemy poczuć delikatne mrowienie. W ten czas nie wolno obciążać kręgosłupa w żaden sposób. Wystarczą kilkuminutowe spacery i delikatne wykonywanie ruchów. W tym czasie warto, aby terapia manualna została uzupełniona o wspomagające zabiegi fizykalne oraz masaże. Działa to jeszcze skuteczniej. Skuteczność terapii manualnej jest wysoka, ponieważ wpływa na poprawę mięśni kręgosłupowych, ukrwienie, stan komórek nerwowych. Dysk zostaje ułożony na swoim miejscu bez użycia skalpela. Terapia manualna to alternatywa również dla tabletek przeciwbólowych, które także mogą negatywnie wpływać na żołądek.

Czytając powyższe argumenty stwierdzamy jasno, że terapia manualna jest bardzo pomocna w dolegliwościach związanych z bólem kręgosłupa. Nie tylko może myć stosowana w przypadku dyskopatii, ale i w wielu innych chorobach. Skuteczność terapii manualnej potwierdzają liczne przypadki uzdrowień, dlatego też warto jest stosować alternatywne metody leczenia.