Czym jest separator?

Czym jest separator?

 

Separatory są specjalnymi urządzeniami, które używane są do oczyszczania ścieków przed bezpośrednim wprowadzeniem ich do sieci kanalizacyjnej. Na polskim rynku znajdziemy separatory do substancji ropopochodnych, a także separatory skrobi oraz najbardziej popularne separatory tłuszczu. Zawsze musimy wybrać do naszej działalności odpowiednie separator pod kątem tego, jakie odpady będą do niego trafiały, a także na jakiej powierzchni ma zostać użytkowany.

Regularna kontrola i czyszczenie separatorów

czyszczenie separatorów we WrocławiuFirmy, które sprzedają separatory tłuszczu lub separatory ropopochodne zalecają, aby wykonywać regularne wskazane czyszczenia. Oczywiście zdecydowanie częściej będziemy musieli czyścić separatory tłuszczu niż separatory ropopochodne. Separatory tłuszczu są znacznie bardziej eksploatowane i tutaj musimy wykonywać czyszczenie kilka razy w miesiącu. Wszystko zależy głównie od tego, jak duże jest natężenie użytkowania separatorów tłuszczu. Natomiast w przypadku separatorów ropopochodnych, to w tych separatorach najczęściej wykonuje się czyszczenie co około pół roku. Żeby dokonać czyszczenia separatorów to musimy wezwać dobrą firmę która oferuje takie usługi. Czyszczenie separatorów we Wrocławiu oferuje wiele firm, które pomagają wyczyścić urządzenie niezależnie od jego pojemności oraz głębokości. Do czyszczenia separatorów używa się tylko i wyłącznie specjalnych pojazdów, które przystosowane są do pracy w określonych warunkach. Dzięki regularnemu czyszczeniu separatorów tłuszczu, będziemy mieli pewność, że nie przepełni się on, ani nie wyleje. Najczęściej separatory czyści się w branży gastronomicznej. Oprócz lokali gastronomicznych separatory tłuszczu powinniśmy umieścić wszędzie, gdzie zgromadzona jest bardzo duża ilość tłuszczu. Każda profesjonalna firma, która oferuje czyszczenie separatorów powinna nam założyć dziennik, w których zapisuje się wszelkie terminy wykonywanych czyszczeń i stan separatora. Dzięki temu, że będziemy regularnie dbać o czyszczenie kanalizacji z odpadów, to nie będzie dochodziło do awarii, a także będziemy dbać o naturalne środowisko.

Nigdy nie powinniśmy zdecydować się na czyszczenie separatorów samodzielnie, ponieważ nie posiadamy odpowiedniego sprzętu, a także nie mamy odpowiedniej wiedzy na ten temat. Gazy znajdujące się w separatorach mogą być dla nas trujące i dlatego nieupoważnione osoby nigdy nie powinny zbliżać się do wykonywania tak specjalistycznej pracy. Żeby zbiornik nie zawsze dobrze wyczyszczone to powinniśmy go rozkręcić i przeczyścić wszystkie części.