Czy opłaca się stosowanie granulowanego obornika?

Czy opłaca się stosowanie granulowanego obornika?

Gleba  w Polsce nie należy do najlepszych pod względem jakości w Europie. Łącząc to z bardzo zmiennymi warunkami pogodowymi w naszym kraju, jasne jest, ze rośliny uprawne wymagają wspomagania. W tym celu glebę należy nawozić, ważne, by nawóz był naturalny, a jego stosowanie – wygodne.

Ile kosztuje obornik granulowany?

obornik granulowany cenaWarunki środowiskowe w Polsce nie sprzyjają w ostatnim czasie uprawie roślin. Wszystko ze względu na coraz bardziej nieprzewidywalną pogodę, która potrafi się zmienić  w ciągu kilku dni, doprowadzając do niszczenia upraw. Dlatego też, niezależnie od tego, jaki rodzaj roślin uprawiamy, niezmiernie ważne jest zainwestowanie w dobrej klasy nawóz, taki jak obornik granulowany cena tego nawozu jest atrakcyjna, biorąc pod uwagę wygodę korzystania z niego. Obornik granulowany jest obecnie bardzo popularny, zarówno w trakcie uprawy ogrodu, jak i pól uprawnych. Wszystko to wynika z wielu jego zalet, docenianych przez rolników, jak i ogrodników. Przede wszystkim jest on bardzo wygodny w użyciu, czego nie da się powiedzieć o innego rodzaju nawozach. Korzystając z niego, nie jesteśmy narażeni przede wszystkim na kontakt z nieprzyjemnymi zapachami. Po drugie, bardzo ważną zaletą tego nawozu jest fakt, że ma on neutralne PH, c jest bardzo ważne, aby nie dopuścić do wzrostu zakwaszenia gleby po jego stosowaniu. Kolejna bardzo duża zaleta granulowanego obornika to fakt, że są one w pełni naturalne. Dla wielu rolników, jak również ogrodników bardzo ważne jest, by nie stosować do upraw nawozów syntetycznych. Stosowanie obornika granulowanego wpisuje się wiec w to postanowienie. Obornik granulowany, dzięki sposobowi jego wytworzenia ma także te zaletę, że w jego składzie nie ma nasion chwastów, co bardzo często zdarza się w przypadku innych oborników naturalnych, ze względu na sposób ich pozyskiwania. Najważniejszą zaletą oborników granulowanych jest jednak ich forma. Nie jest to mokry nawóz, wiec z powodzeniem można go stosować ręcznie, jak i maszynowo. Dzięki swojej formie, jest on także wydajniejszy od innych rodzajów oborników, gdyż zawarte w nim związki uwalniają się dopiero po kontakcie z wilgocią, na przykład deszczem. Dlatego ten obornik staje się coraz popularniejszy.

Zmienne warunki pogodowe w Polsce powodują, że obecnie nie da się uzyskać dużych upraw bez stosowania nawozów. Specjaliści polecają stosowanie nawozów naturalnych. Są one wydajniejsze, dodatkowo nie powodują one zmiany składu chemicznego nawożonych roślin. Szczególna popularnością cieszą się nawozy w formie granulek.