Czy łączenie studiów z pasją jest korzystne?

Czy łączenie studiów z pasją jest korzystne?

Wybierając uczelnie wyższą nie powinniśmy skupiać się tylko na tym, że jest na niej kierunek studiów, na który chcemy iść. Warto zwrócić uwagę na to, co możemy robić dodatkowo. Na wielu uniwersytetach prowadzone są koła naukowe, działa radio, czy telewizja, a nawet tworzone jest czasopismo dla studentów. Decydując się na dodatkowe aktywności możemy dużo się nauczyć i zyskać doświadczenie, które potem będzie niezbędne kiedy rozpoczniemy poszukiwana pracy.

Jak korzystnie studiować?

korzystny wynajem sprzętu filmowegoKiedy dostaniemy się na studia i wiemy, że na naszym wydziale działa koło naukowe, które najmuje się czymś co nas interesuje powinniśmy do niego dołączyć. Tak samo możemy zrobić z radiem uniwersyteckim czy telewizją. Wielu studentów tak postąpiło i nie żałuje swojej decyzji. Nie chodzi tylko o zdobycie doświadczenia, którym będziemy mogli pochwalić się podczas rozmowy kwalifikacyjnej , ale przede wszystkim o to, że poznamy nowych ludzi. Nawiążemy kolejne znajomości, które pozostaną z nami do końca życia. Właśnie czas poświęcony drugiemu człowiekowi najbardziej zapada nam w pamięć, a nie to czy mieliśmy poprawkę egzaminu na drugim roku. Będąc członkiem telewizji uniwersyteckiej, czy radia możemy robić mnóstwo rzeczy, dzięki którym poznamy całe miasto, a także najważniejsze jego miejsca i ludzi z nim związanych. Udział w konferencjach prasowych, czy przeprowadzanie wywiadów pozwoli nam na uzyskanie praktycznego doświadczenia, którego w ostatnim czasie tak bardzo poszukują szefowie największych firm. Każda nasza pasja może być pewien sposób rozwinięta. Jeśli interesujemy się kinem, a nie jesteśmy na kierunku z tym związanym, ale chcemy jakoś poznać ten świat, pójdźmy do wspomnianej wcześniej telewizji. Tak będziemy mogli pracować z kamerami, a z czasem próbować nakręcić jakiś własny krótki film. Korzystny wynajem sprzętu filmowego nie jest taki trudny. Szczególnie wtedy kiedy znamy już ludzi, którzy obracają się w danej dyscyplinie. Do zdobytego doświadczenia i nowych przyjaciół, możemy dołączyć wspólne wypady do kina, imprezy, czy wyjazdy na festiwale. Studia to bardzo fajny czas, w którym możemy, a nawet musimy cieszyć się młodością i wolnością. Wkrótce może nam tego zabraknąć, kiedy trzeba będzie zdobyć pierwszą pracę, czy wyjechać do innego miasta, by dalej się kształcić.

To jak zapamiętamy studia zależy tylko od nas. My mamy tutaj najwięcej do powiedzenia. Jeśli wykorzystamy ten czas na nicnierobienie i chodzenie na zajęcia w przyszłości możemy tego żałować. Oczywiście we wszystkim trzeba mieć umiar. Jednocześnie możemy się uczyć i rozwijać swoje zainteresowania. Jednak trzeba to robić w odpowiedni sposób i nie denerwować się jeśli coś nie wyjdzie, a z pewnością nie można się poddawać.