Cudowne właściwości tlenu

Cudowne właściwości tlenu

Dzięki podawanemu tlenowi pod wysokim ciśnieniem, zostają pobudzone procesy regeneracyjne w organizmie, zostają wydalane z niego toksyny oraz poprawiony zostaje również metabolizm. Tlen pomaga także w walce z trądzikiem, opóźnia procesy starzenia organizmu oraz działa odmładzająco na skórę.

Jakie są wskazania do tlenoterapii hiperbarycznej?

skuteczna tlenoterapia hiperbaryczna w warszawieW komorach hiperbarycznych odbywają się zabiegi tlenoterapii, które dogłębnie dotleniają organizm. Skuteczna tlenoterapia hiperbaryczna w Warszawie odbywa się w profesjonalnym gabinecie hiperbarycznym. Pacjent poddawany jest działaniu tlenu pod wysokim ciśnieniem, dzięki temu tlen wnika w głębokie warstwy komórek. Cały organizm zostaje dotleniony, przez co organizm polepsza swoje funkcjonowanie. Ilość tlenu w osoczu oraz limfie zostaje zwiększona. Tlen pozytywnie wpływa na gojenie się ran, stany zapalne czy uszkodzone tkanki. Jednym ze wskazań tlenoterapii jest zwalczanie bakterii beztlenowych, ponieważ tlen pod zwiększonym ciśnieniem ma właściwości bakteriobójcze i sprzyja gojeniu się ran i infekcji. Często tlenoterapia wspierana jest antybiotykoterapią. Mówi się, że serie zabiegów w komorze hiperbarycznej wspiera mnożenie się komórek macierzystych, dzięki którym leczy się schorzenia onkologiczne. Dzięki skutecznej tlenoterapii odnawiają się komórki, co opóźnia procesy starzenia. Zabiegi przy użyciu tlenu stosuje się w profilaktyce zdrowotnej oraz podczas rekonwalescencji. Dzięki tlenoterapii można dotlenić mózg oraz zwiększyć jego aktywność. Dzięki tlenowi można łagodzić bóle migrenowe. Zabiegi polecane są również dla sportowców, aby wspomóc regenerację tkanek oraz mięśni. Dzięki temu można poprawić wydolność organizmu, co będzie miało pozytywny wynik sporcie. Właściwości regeneracyjne tlenu wpływają na szybszą regenerację po przebytej kontuzji lub urazie. W przypadku osób z cukrzycą, tlen ma zbawienne właściwości i zalecany jest w przypadku stopy cukrzycowej lub ran, które się nie chcą goić. Skuteczna terapia tlenem polecana jest również dla osób, które chcą zregenerować organizm po przebytej chorobie onkologicznej i chemioterapii.

Standardowo przy zatruciu czasem zaleca się terapię tlenową, aby wyprzeć z organizmu tlenek czasu i nasycić go tlenem. Podczas terapii w komorze hiperbarycznej, tlen dociera do czerwonych krwinek, płynu mózgowo-rdzeniowego oraz głębokich warstw skóry, czyli tam gdzie w normalnych warunkach nie dociera. Zabieg w komorze jest bezbolesny i bezpieczny, polega na wdychaniu tleniu o zwiększonym ciśnieniu.