Co można zrobić ze styropianu?

Co można zrobić ze styropianu?

Styropian to materiał, który od lat jest używany podczas prac remontowych i budowlanych i kojarzy się nam przede wszystkim z ocieplaniem różnorakich powierzchni. Oczywiście takie jego zastosowanie jest powszechne do dnia dzisiejszego. Wyborem odpowiedniej klasy styropianu zajmują się fachowcy, którzy doskonale znają się na jego składach, a co za tym idzie właściwościach. Ja nie jestem takim ekspertem od prac budowlanych, więc chciałabym Wam przedstawić nieco inne zastosowanie styropianu. 

Prace plastyczne wykonane ze styropianu 

styropian lublinStyropian to typowa polska nazwa, którą stosujemy do oznaczenia spienionego polistyrenu. Taki materiał materiał składa się z wielu widocznych gołym okiem granulek. Nie jest zbyt trwały i łatwo go uszkodzić, jednak wiele zależy od jego klasy. Najlepszy jest styropian o dużej gęstości. Oprócz używania tego materiału do ocieplania budynków wykonuje się z niego także tacki oraz inne naczynia jednorazowego użytku. Są one tanie, jednak mało ekologiczne. Najciekawszym moim zdaniem sposobem użytkowania styropianu jest tworzenie z niego różnych ozdób. Furorę robią zwłaszcza bombki choinkowe stworzone właśnie z tego materiału. Jak powstają tego typu świąteczne dekoracje? Sama stworzyłam ich około trzydziestu. W sklepach plastycznych, a nawet kwiaciarniach bez problemu znajdziemy kulki styropianowe o różnej średnicy. Jeśli chodzi o styropian Lublin jest miastem, w którym jest go sporo i nie musimy zamawiać tego produktu przez Internet. Ja wybrałam się do rynku i bez trudu znalazłam nawet kilka sklepów mających w swojej ofercie styropianowe kulki, a nawet gotowe już dekoracje. Sama zakupiłam około trzydziestu pięciu kul. Jak je ozdobiłam? Skorzystałam z dwóch powszechnie stosowanych sposobów. Część dekoracji malowałam na różne kolory, zaś część zdobiłam za pomocą kolorowych szpileczek, tasiemek i cekinów. Drugim sposób jest o wiele bardziej czasochłonny. Musimy przede wszystkim podejść do takiej pracy z  anielską cierpliwością i dużym skupieniem, bo inaczej nie uda nam się stworzyć nic sensownego. 

Styropian to wspaniały materiał, który nie musi być używany jedynie do ocieplania budynków czy też tworzenia pojemników lub jednorazowych naczyń. Ja osobiście uwielbiam zarówno sama, jak również z dziećmi wszelkie kreatywne zadania, a do takich z pewnością należy wykonywanie ozdób ze spienionego polistyrenu. Najczęściej i najchętniej tworzę bombki choinkowe, jednak warto także pokusić się o stworzenie wielkanocnych króliczków i baranków. Z serca polecam takie spędzanie wolnego czasu.