Charakterystyka zabudowy sali operacyjnej

Charakterystyka zabudowy sali operacyjnej

Pomieszczenia szpitalne muszą utrzymywać higienę na najwyższym poziomie, aby nie zagrażały osobom tam przebywającym. Aby ich sprzątanie było jak najłatwiejsze, sale operacyjne czy laboratoria muszą zostać wykończone w sposób jak najdokładniejszy przy użyciu wysokiej jakości materiałów. W ten sposób na powierzchni podłóg czy ścian nie będą się gromadzić bakterie. Dzięki odpowiednio przeprowadzonej zabudowie sali operacyjnej, wszelkie zabiegi mogą być tam przeprowadzane bezpiecznie.

Jak wygląda zabudowa sal operacyjnych?

zabudowa sali operacyjnejFirmy zajmujące się higienicznymi systemami wykończeń, zabudowują pomieszczenia szpitalne, takie jak na przykład sale operacyjne czy laboratoria, a także kuchnie w miejscach użyteczności publicznej i hale produkcji i przetwórstwa żywności. Dzięki najnowszym technologiom i wysokiej jakości materiałom tworzą oni zabudowy o szczelnych powierzchniach, na których nie rozwijają ani nie rozmnażają się bakterie i drobnoustroje. Okładziny ścienne PCV, to jedna ze stosowanych przez nich metod, która sprawdza się doskonale jako zabudowa sali operacyjnej. Wykonana jest za pomocą dużych arkuszy łączonych ze sobą za pomocą sznura PVC. W ten sposób wykończone pomieszczenie nie będzie posiadało żadnych fug na ścianach czy podłogach ani szczelin na krawędziach i narożnikach. Dzięki temu nie będzie tam miejsca, w którym bakterie mogłyby się gromadzić ani rozmnażać. PCV jest materiałem sztywnym i termozgrzewalnym, co pozwala na dowolne dopasowywanie go do pomieszczenia, niezależnie od jego kształtu i wielkości. Tak wykonana zabudowa sprawi, że w pomieszczeniu będą mogły być bezpiecznie przeprowadzane zabiegi, a po ich zakończeniu sala będzie mogła być skutecznie wysprzątana. Firmy wykonujące tego typu wykończenia dbają o to, aby sala szpitalna, hala produkcyjna czy kuchnia spełniały wszelkie wymogi sanitarne oraz aby zostały wykonane w obłym kształcie, który znacznie ułatwia sprzątanie. Utrzymanie pomieszczenia w nieskazitelnej czystości ma ogromne znaczenie dla zdrowia użytkowników.

Wybierając metodę wykończenia pomieszczenia, warto jest zwrócić uwagę na to jakie wymogi sanitarne musi ono spełnić. Zabudowa sali operacyjnej polega na przygotowaniu jej do przyjmowania pacjentów. Na powierzchniach podłogi i ścian nie może więc tam być miejsc, w których rozwijałyby się bakterie. Dzięki solidnym okładzinom PCV pomieszczenie nie posiada ozdób ani szczelin na krawędziach i narożnikach, a dzięki szczelnemu połączeniu arkuszy tworzywa jest znacznie ułatwione jego sprzątanie.