Bufiaste rękawy znów w modzie

Bufiaste rękawy znów w modzie

Moda ma to do siebie, że często zatacza koło, korzystając inspiracji historią. Jak przyjrzymy się temu, jak zmieniały się trendy na przestrzeni ostatnich stu lat, z pewnością dostrzeżemy, że wiele rozwiązań cyklicznie się powtarza. Są one podawane nam tylko w nieco odświeżonej formie, dlatego mogą wydawać się nowe. Obecnie, na przykład, widać silną inspirację latami osiemdziesiątymi w modzie. Nawiązuje się też do stylu retro. Dowodem na to jest chociażby bardzo nietypowa elegancja, która już od zeszłego roku wkroczyła na światowe wybiegi. 

Najmodniejsze koszule damskie

bawełniana koszula z bufiastymi rękawamiWspółcześni projektanci mody cały garściami czerpią z historii ubioru. Szczególnie z lat osiemdziesiątych. Osoby, które na bieżąco interesują się trendami i mają też trochę wiedzy na temat tego, co nosiło się przed laty, na pewno zaobserwowali, że wiele rzeczy cały czas wraca. Moda zatacza koło, chociaż nie można jej odmówić ciągłego odświeżania i dodawania nowych rozwiązań do tych już znanych. Obecne trendy, jak już zostało wspomniane, nawiązują do lat osiemdziesiątych i też nieco wcześniejszych. Obecne stylizacje kładą duży nacisk na elegancję, ale w nieco bardziej szalonym, niż klasyczny, wydaniu. Bardzo modna jest teraz na przykład bawełniana koszula z bufiastymi rękawami, którą najlepiej łączyć delikatnie rozkloszowaną spódnicą w wersji midi. Takie bluzki z bufiastymi rękawami przewijały się w minionym stuleciu dość często. Pamiętam, na przykład, zdjęcia mojej babci w tego typu koszulach. Miała też takie moja mam, a teraz mam ja. Oczywiście warto taką koszulę wcześniej przymierzyć, ze względu na swoją specyfikę, nie na każdym będzie ona leżała dobrze. Oczywiście dużo zależy też od kroju. Koszula najlepiej, żeby była wykonana z bawełny. Jest to naturalny materiał pozwalający skórze swobodnie oddychać. Nadaje się on praktycznie na każdą porę roku. Latem chłodzi, a zimą pomaga utrzymać ciepło. Koszula z bufiastymi rękawami są tylko jedną z wielu nietypowych propozycji, które pojawiły się w tegorocznych kolekcjach. Wszystkie zyskują coraz więcej zwolenniczek. 

Eleganckie koszule noszone są przez kolejne pokolenia kobiet od wielu lat. Już na początku ubiegłego wieku były one podstawą damskiej garderoby. Współczesne modele takich koszul mocno nawiązują do historii. W tym sezonie projektanci postanowili odważnie nawiązać do starych stylów, wprowadzając na rynek koszule z bufiastymi rękawami. O dziwo spotkały się one z ciepłym przyjęciem ze strony kobiet. Z tygodnia na tydzień sprzedaje się ich coraz więcej.