Bramki metalowe dla przedsiębiorstw

Bramki metalowe dla przedsiębiorstw

Coraz większa ilość przedsiębiorstw przemysłowych oraz produkcyjnych, zostaje zaopatrywanych w specjalne bramki przejściowe, które umożliwiają przejście wyłącznie osobom do tego upoważnionym. Przez bramki przechodzą zarówno pracownicy, jak również osoby posiadające specjalną przepustkę na teren danego przedsiębiorstwa. Takiego rodzaju bramki znajdują także bardzo szerokie zastosowanie w przedsiębiorstwach handlowych, na przykład w supermarketach.

Wejściowe bramki uchylne

bramki uchylneZastosowanie takiego rodzaju bramek przejściowych ma na celu głównie wskazanie kierunku drogi, którą należy przejść. Bramki najczęściej są jednostronne, dlatego też wskazują one wejście, jak również wyjście z hali sprzedażowej w przedsiębiorstwie handlowym takim jak supermarket, gdzie najczęściej możemy napotkać tego rodzaju systemy. Bramki uchylne charakteryzują się wysokim poziomem jakości oraz wytrzymałości, a także są one odporne przed oddziaływaniem wielu czynników niesprzyjających, między innymi takich jak wszelkiego rodzaju uderzenia, czy też ataki wandalizmu. Warto zapoznać się z możliwościami konfiguracji oraz wykorzystania tego rodzaju systemów w praktyce, zwłaszcza w supermarketach, oraz innych sklepach spożywczych i wielobranżowych. Konfiguracja systemu tego rodzaju, polega głównie na wyborze dotyczącym użytkowania bramek uchylnych, gdyż możliwe jest zastosowanie specjalnego napędu wraz z czujnikami ruchu. Polega to na wykryciu ruchu oraz automatycznym otworzeniu przed nami bramek uchylnych, niemniej jednak działa to tylko i wyłącznie w jedną stronę, dlatego też aby wyjść z hali, na której bramki zostaną zastosowane, należy udać się do bramek skierowanych w drugą stronę, prowadzącą do drzwi wyjściowych. Takiego rodzaju systemy znajdują coraz większe zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach, nie tylko handlowych, gdzie każdego dnia przez bramki przechodzi tysiące klientów, niemniej jednak także w przedsiębiorstwach przemysłowych oraz produkcyjnych, gdzie bramki działają na zasadzie przepustki magnetycznej.

Możliwe jest zastosowanie specjalnego systemu, który pozwoli na uruchomienie oraz uchylenie bramki wyłącznie po przyłożeniu do czytnika karty magnetycznej jako przepustki. Takiego rodzaju systemy znajdą swoje zastosowanie wyłącznie w przedsiębiorstwach, w których obecność osób niepowołanych nie jest możliwa, dlatego też do wejścia na teren hali przemysłowej lub produkcyjnej, konieczne jest posiadanie specjalnej karty magnetycznej, w które wyposażany jest personel zakładu pracy.