Biuro rachunkowe pomogło mi w założeniu firmy

Biuro rachunkowe pomogło mi w założeniu firmy

Pracowałem przez wiele lat dla jednej firmy i odkąd pamiętam miałem umowę o pracę. Taka umowa była dla mnie taką bezpieczną przystanią – wiedziałem, że zawsze mam swoje pewne wynagrodzenie. Przyszedł jednak taki czas, kiedy popularne stało się wysyłanie pracowników na własne działalności gospodarcze. Pojawiły się umowy outsourcingowe i kontrakty, a wszystko polegało na tym, żeby pracownicy zakładali swoje swoje własne firmy. Korzyści z tego rozwiązania płyną dla obu stron, ale dla pracownika to ogromna zmiana.

Najpierw udałem się do biura rachunkowego

biuro rachunkowe wrocławKiedy dowiedziałem się o konieczności założenia własnej firmy to nie ukrywam, że bardzo się tego wystraszyłem. Nie miałem pojęcia od czego należy zacząć taką przygodę z własnym biznesem. Wiedziałem tylko, że nie mam innego wyboru i muszę założyć swoją firmę. Dzięki temu mogłem nadal współpracować z moim dotychczasowym pracodawcą, a ta współpraca układała nam się zawsze genialnie. Postanowiłem, że najpierw wybiorę się do biura rachunkowego i dopytam o wszelkie szczegóły i formalności z tym związane. Znalazłem biuro rachunkowe Wrocław, które nie tylko prowadzi firmową księgowość, ale również pomaga w założeniu firmy. Bardzo się cieszę, że trafiłem do takiego kompetentnego i rzetelnego biura rachunkowego. Jeszcze zanim podpisaliśmy umowę o współpracę biuro pomogło mi w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z założeniem firmy. Mało tego – wszystko dokładnie mi wytłumaczono. Dzięki rozmowie z profesjonalną księgową dowiedziałem się, że nie ma się zupełnie czego obawiać. Od razu nabrałem do tego biura zaufania i zdecydowałem się na współpracę z nimi. Pomogli mi założyć moją firmę a następnie zgłosić się do zakładu ubezpieczeń. Teraz to jestem bardzo zadowolony z tego, że pracuję na własnej działalności. Dzięki temu zarabiam relatywnie więcej, a wszystkie moje sprawy finansowe prowadzi biuro do którego trafiłem zanim założyłem działalność. Ja mogę się skoncentrować tylko na mojej pracy, a wszystkie formalności realizuje za mnie moja księgowa.

Po wielu latach pracy na umowie o pracę musiałem zmienić formę współpracy z moim dotychczasowym pracodawcą. Na początku miałem obawy. Na szczęście trafiłem na bardzo profesjonalne biuro rachunkowe, które pomogło mi we wszystkich formalnościach. Poprowadzili mnie niemalże za rękę z wszystkimi procedurami przy zakładaniu swojej firmy. Teraz skupiam się tylko na swojej pracy, a prowadzenie własnej firmy to bardzo opłacalne rozwiązanie zarówno dla mnie jak i dla mojego pracodawcy.