Beton na ścianę

Beton na ścianę

Kiedyś, bardzo wiele lat temu w zagranicznej gazecie wnętrzarskiej przeczytałam artykuł o mieszkaniach, które powstawały w dawnych fabrykach i industrialnych przestrzeniach adaptowanych na cele mieszkaniowe. Takie mieszkania częściowo zachowywały industrialny charakter wnętrz, w których się znajdowały, często zostawiano gołe ceglaste lub betonowe ściany, na suficie zawieszano gołe żarówki. Jednocześnie przy tym industrialnym charakterze były to wnętrza urządzane bardzo luksusowo. Takie mieszkania wbrew pozorom były bardzo drogie.

Płyty z betonu na ścianę

ładne płyty betonowe na ścianęStrasznie mi się spodobało takie mieszkanie i zamarzyłam o tym, by w takim właśnie wnętrzu zamieszkać. Po wielu latach tego typu mieszkania, tak zwane lofty, stały się bardzo modne również w naszym kraju, niestety były to jednak mieszkania bardzo ekskluzywne i przy tym cena takiego mieszkania była kosmiczna. Z żalem musiałam więc pożegnać się z moimi marzeniami o życiu w przestrzeni industrialnej i kupiłam mieszkanie w standardowym budownictwie. Kiedy jednak zabrałam się za urządzanie wnętrza, okazało się, ze nawet moje zwyczajne mieszkanie mogę urządzić w taki sposób, aby przypominało loft właśnie. W sklepie z materiałami budowlanymi kupiłam bardzo ładne płyty betonowe na ścianę, który sprawiły, ze moje mieszkanie nabrało tak modnego industrialnego charakteru. Okazało się, że takie betonowe płyty to ostatni krzyk mody, związany zapewne z modą na lofty. Dzięki zastosowaniu betonowych elementów, takich właśnie jak płyty na ścianę oraz inne elementy z betonu, każdemu wnętrzu można nadać przemysłowy, surowy, bardzo minimalistyczny charakter, który jest ostatnio tak bardzo modny. I co najważniejsze, można to zrobić bardzo niskim kosztem, takie betonowe płyty nie są bowiem zbyt dużym wydatkiem, a już na pewno zupełnie niewielkim w porównaniu do kosztu zakupu mieszkania w dawnej fabrycznej przestrzeni. Przemysłowy charakter mieszkania postanowiłam jeszcze uzupełnić innymi elementami z betonu, kupiłam jeszcze betonowe okleiny do kuchni, zamiast glazury wszędzie gdzie się dało zastosowałam beton.

Dzięki temu obecnie moje mieszkanie wygląda jak najprawdziwszy loft. Zastosowanie betonowych elementów do urządzenia wnętrza jest doskonałym pomysłem dla wszystkich osób, które pragną podążać w kwestii urządzenia wnętrza za najnowszą modą. dzięki zastosowaniu tych, w gruncie rzeczy całkiem niedrogich elementów, możliwe jest niskim kosztem zamienienie swojego mieszkania w najprawdziwszy, ekskluzywny loft. Chyba warto jest w nie zainwestować.