Apartamenty dla całej rodziny

Apartamenty dla całej rodziny

Jedną z najbardziej popularnych turystycznych miejscowości w naszych polskich górach jest Szklarska Poręba. Interesujące jest to, że praktycznie wszystkie najważniejsze ośrodki turystyczne w górach to bardzo małe miasteczka, liczące maksymalne kilkanaście tysięcy mieszkańców. Ale to właśnie urok tych małych miasteczek najmocniej przyciąga amatorów górskich krajobrazów. Należy do nich także moja rodzina. W tym roku na wakacje postanowiliśmy wybrać się właśnie w góry. 

Wakacje z dziećmi w Szklarskiej Porębie

szklarska poręba - apartamenty do wynajęcia dla turystówKiedy w ubiegłych latach planowaliśmy rodzinne wakacje, raczej byłam za tym, żeby obierać kierunki z wodą i plażą. Moi synowie byli mali i nie chciałam ich ciągać po górach. W tym roku, jednak, zainspirowanie wyprawą rodzinną znajomych, postanowiliśmy z mężem zabrać nasze pociechy w góry właśnie. Chłopcy chodzą już do przedszkola, nie będzie więc problemu z tym, że trzeba ich będzie nosić na rękach. Według mnie są w odpowiednim wieku na swoje pierwsze wędrówki górskie. Do tej pory nasze maluch widziały góry tylko raz i to zimą, kiedy to wybraliśmy się na święta w góry właśnie. Z racji tego, że uwielbiam małe, ładnie położone miasteczka uznałam, że trzeba wybrać na podróż właśnie tego typu miejsce. Mieszkamy pod Wrocławiem, żeby więc daleko nie jeździć wybieramy się do Szklarskiej Poręby. Najpierw trzeba było znaleźć jakiś sensowny nocleg dla całej naszej rodziny. Wpisałam więc w przeglądarkę hasło szklarska poręba – apartamenty do wynajęcia dla turystów pojawiły mi się wówczas na pierwszej stronie wyszukiwania. Ucieszyłam się, że można w Szklarskiej Porębie znaleźć całe apartamenty z oddzielną sypialnią, pokojem dla dzieci oraz aneksem kuchennym. Daje to mi i mężowi nieco prywatności, dzieciom przestrzeń do zabawy i nam wszystkim komfort wypoczynku. Znalazłam taką ofertę, że w ramach wynajęcia apartamentu za naprawdę dobre pieniądze, mamy śniadanie i obiadokolację w cenie. Uznaliśmy jednak, że śniadanie nam wystarczy i taką właśnie opcję wybraliśmy. Obiady chcemy bowiem jeść w lokalnych restauracjach, żeby popróbować różnych kuchni. 

W tym roku po raz pierwszy spędzimy rodzinne wakacje w górach. Czeka nas przyjemny wypoczynek z dziećmi, oparty na aktywności fizycznej. Chcemy bowiem pokazać dzieciom piękno gór, zabierając ich na górskie szlaki. Jako kierunek wakacji wybraliśmy Szklarską Porębę. Udało nam się też znaleźć w dobrej cenie apartament dla całej rodziny, ze śniadaniem wliczonym cenę. Apartament mieści się w centrum miasteczka, jest więc doskonałą bazą wypadową.