5 kroków do szczęśliwej przeprowadzki

5 kroków do szczęśliwej przeprowadzki

W przed przeprowadzkowym galimatiasie łatwo stracić głowę i kontrolę nad tym co się właściwie dzieje. Na szczęście firmy przeprowadzkowe w Warszawie dbają aby klienci mogli spokojnie kontrolować wszystkie etapy relokacji i nie zgubić sensu działania jakim jest niewątpliwie pogoń za szczęściem. Ale nim się je osiągnie trzeba przebrnąć przez setki ogłoszeń, które nie zawsze oferują rzetelną pomoc, a czasem przysparzają nowych zmartwień. Sprawdź jak nie dać nabić się w butelkę.

Poszukiwania firmy przeprowadzkowej

firma przeprowadzkowa w Warszawie - tanioPo pierwsze trzeba znaleźć informacje która firma przeprowadzkowa w Warszawie – tanio i fachowo – pomoże przewieźć rzeczy pod nowy adres. W gąszczu ogłoszeń niezwykle łatwo trafić na niezbyt uczciwych właścicieli firm transportowych oferujących wyłącznie przewóz spakowanych już rzeczy. Dlatego najlepiej przed zawarciem umowy popytać znajomych o doświadczenia w tej kwestii lub sprawdzić opinie o danej firmie w internecie. Dobrym źródłem informacji o upatrzonej firmie będzie jej strona internetowa, na której na pewno będzie wyszczególniony zakres usług, jakie świadczą jej pracownicy. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy. Bez niej możemy trafić na firmę nie dotrzymującą terminów i nie będziemy mieli możliwości złożenia reklamacji. W umowie będą jasno wyszczególnione usługi na jakie zdecydowaliśmy się oraz ich cenę, więc nie narazimy się też na samodzielne przenoszenie ciężkiej szafy do podstawionego samochodu, jeśli na to umówimy się z firmą. Trzecia sprawa nad którą musimy mieć kontrolę to terminy. Nikt nie chciałby zostać bez ubrań przez tydzień, bo firma nie może podstawić ciężarówki w ustalonym wcześniej dniu. Jeśli firma miała wcześniej takie problemy, ślad po nich na pewno został w internecie. Czwarty krok to pomoc w zorganizowaniu kartonów i pudeł niezbędnych przy pakowaniu. Samodzielnie trudno zebrać potrzebną ich ilość, a foliowe worki bywają nietrwałe. Dlatego jeśli firma ma możliwość wypożyczenia walizek i kontenerów, warto z niej skorzystać.

Piąty, ostatni krok do spokojnej przeprowadzki to uzyskanie pomocy w postaci osób przenoszących paczki i meble. Gdyby przyszło nam samodzielnie lub z pomocą jedynie kierowcy przenieść cały dobytek na ciężarówkę, a później ją rozpakować, mogłoby to skończyć się poważnym urazem kręgosłupa. Na szczęście firmy przeprowadzkowe w stolicy dbają o oddelegowanie pracowników, którzy za pomocą wózków i windy samochodowej uwiną się z tym w ciągu kilku chwil, a często nawet zostaną i pomogą rozpakować wszystkie paczki zgodnie z wcześniejszymi wytycznymi.